Často kladené dotazy
Záleží na typu zvolené anestezie:
Po zákroku v lokální anestezii není hospitalizace potřebná. Po zákroku můžete okamžitě odejít domů. V rámci měst našich klinik vás odvezeme zdarma.
Po zákroku v analgosedaci budete převezeni na lůžkové oddělení, kde budete cca 2 hodiny monitorováni a když bude vše v pořádku, následně budete propuštěni domů.
Hospitalizace po operaci v celkové anestezii se pohybuje v rozmezí 1-2 nocí, v závislosti na typu zákroku. Cena hospitalizace je zahrnuta v celkové ceně zákroku.
Lokální anestezie: Aplikací lokální anestezie dochází k znecitlivění dané oblasti, zatímco vnímání klienta a schopnost pohybu a komunikace zůstává zachována. Lokální anestetikum se aplikuje injekcí nebo jen povrchově mastí. Používá se u menších zákroků jako je operace očních víček, liposukce menšího rozsahu apod.
Analgosedace: Jedná se o mírnější formu celkové anestezie, kdy klient spí a nevnímá bolest, ale není v hlubokém bezvědomí. Analgosedace je ideální u menších výkonů pro klienty, kteří mají strach z operace a nechtějí být při plném vědomí.
Celková anestezie: Při celkové anestezii je klient uveden do hlubokého spánku, nevnímá žádné podněty a necítí bolest. Tento typ anestezie se používá u větších zákroků jako jsou operace prsou, břicha apod.
U zákroků prováděných v celkové anestezii je hospitalizace zahrnuta v ceně. U výkonů v lokální anestezii nebo analgosedaci obvykle hospitalizace není potřebná.
U každého zákroku je nutné být zdravý a v dobré kondici, aby se předešlo nežádoucím komplikacím. Pokud si operace vyžaduje celkovou anestezii, je nezbytné podstoupit komplexní předoperační vyšetření. Toto vyšetření provádíme na našich klinikách a je zahrnuto v ceně zákroku. U zákroků v lokálním znecitlivění postačí pouze základní krevní obraz.
Ano, na předoperační vyšetření je nutné přijít nalačno. Večer před vyšetřením doporučujeme lehkou večeři; poslední jídlo by mělo být do půlnoci, od půlnoci pijte pouze vodu.
U zákroků v lokální anestezii lačnit nemusíte. Můžete si dát lehkou snídani a pít.
Pokud vás čeká zákrok v analgosedaci nebo celkové anestezii, je potřeba být nalačno. Od půlnoci nejezte, nepijte, nekuřte.
Ano, u nás dostanete 1 ks kompresního prádla zdarma. Doporučujeme však zakoupení náhradního prádla, abyste je mohli střídat při praní.
Rekonvalescence závisí na typu a rozsahu zákroku. Podrobnosti naleznete u jednotlivých zákroků.
Obecně můžete začít s fyzickou aktivitou 4 týdny po operaci. Začněte s procházkami a postupně přidávejte další aktivity. Vždy však dbejte pokynů lékaře.
Po operaci není žádné dietní omezení, doporučujeme však lehkou stravu a vynechat tučná a kořeněná jídla.
Obecně je doporučeno odpočívat 5-7 dní po operaci. Po týdnu je možné se vrátit k lehké kancelářské práci. Vždy však dbejte pokynů lékaře.
Dotazy k zákrokům
Vyberte zákrok
I když se po zákroku na nose a v jeho okolí vytvářejí modřiny, klienti nepociťují ve fázi hojení téměř žádnou bolest.
Modřiny zpravidla ustupují po 10–14 dnech od zákroku.
Pokud se jedná o tzv. uzavřený přístup, pooperační jizvy nejsou na nose vůbec patrné. Řezy jsou vedeny na sliznici asi 3–4 mm za vstupem do nosních dírek. Jedná-li se o tzv. otevřenou rhinoplastiku, je vidět malá jizvička na nosní přepážce.
Operace se provádí nejčastěji v celkové anestezii, po které následuje jednodenní až dvoudenní hospitalizace na klinice. Záleží na uvážení lékaře.
Tamponáda se odstraňuje přibližně za 1–2 dny po zákroku. Potom už můžete volně dýchat nosem. Prvních 10 dnů po odstranění tamponády nedoporučujeme smrkat, ale několikrát denně nos čistit vlhkými vatovými tyčinkami.
Sádrovou zevní fixaci je nutné nosit 7–10 dní po zákroku. Záleží na typu operace. Kůže nosu i citlivá pleť obličeje pak potřebuje ještě několik dalších dní k regeneraci.
Důvody jsou buď estetického charakteru, nebo z hlediska funkce nosu. Kosmetické úpravy se týkají vnější části nosu, například snížení hrbolku nebo zmenšení špičky nosu. Funkcionální se týkají zlepšení funkčnosti nosu, například otevírání nosních cest pro lepší dýchání. Takový druh operace však většinou provádějí specialisté na ORL (ušní, nosní, krční).
Vlastní chirurgické hojení je ukončeno přibližně po 4 týdnech. I když je nos už první měsíc po operaci tvarově pěkný, může docházet k občasným otokům, k zčervenání nosu (zejména při náhlé změně teploty), někdy i k mírné neprůchodnosti nosu způsobené přechodným otokem sliznice. Hojení a jizvení vnitřních struktur nosu je záležitost dlouhodobá.
Sportování či větší fyzickou zátěž lze přidávat postupně. Nejčastěji s ní můžete začít 6–8 týdnů po operaci.
Tato procedura nebolí, spíše při ní můžete pociťovat lehké pálení nebo štípání.
Výsledky uvidíte přibližně po 6 týdnech. Kolagenní vlákna se však budou v pleti obnovovat přibližně po dobu 3 měsíců. Trvání výsledného efektu je individuální. Ošetření se vyplatí i zopakovat. Počet sezení vždy záleží na konkrétním problému s pletí, věku klienta, typu kůže a lokalitě ošetření.
Během ošetření dochází k mikroskopickému poškození povrchu kůže. Po zákroku se na ošetřovanou plochu nanese hojivý krém nebo maska. Do 1–2 dnů po zákroku se na kůži objeví nahnědlé, velmi jemné stroupky – efekt „špinavé“ kůže. Stroupky se ale během několika dnů přirozeně odloučí. Nesmí se škrábat či násilně odstraňovat. Nejméně měsíc po zákroku je potřeba chránit ošetřené oblasti přípravky s SPF 50+.
Na klinice se nám osvědčuje například mezoterapie nebo plazmaterapie – omlazení buněk vlastní krevní plazmou. A existují také další možnosti. Nejlepší je poradit se o všem přímo s lékařem a společně vybrat tu nejlepší variantu.
Na klinice provádíme například hloubkovou hydrataci pleti pomocí mezoterapie nebo plazmaterapie, tedy omlazení pokožky vlastní plazmou obohacenou krevními destičkami. Existují však i další dermatologické procedury. Nejlépe uděláte, když se dermatologovi svěříte se svým problémem s pletí a společně vyberete to nejvhodnější ošetření.
Na naší klinice se nám osvědčuje například mezoterapie nebo plazmaterapie – omlazení buněk vlastní krevní plazmou. Možností ale existuje daleko víc. Nejlépe uděláte, když se dermatologovi svěříte se svým problémem s pletí a on vám pomůže vybrat nejlepší druh ošetření.
Neinvazivní metody rejuvenace neporuší povrch kůže. K pokožce jsou tedy šetrnější. Invazivnější dermatologické ošetření sjednocuje a vyhlazuje pokožku. Po neinvazivních metodách se nehojí skrze stroupky. Invazivnější zásahy do pleti si ale dovedou poradit i s většími nedokonalostmi. U všech přístrojů lze však nastavit jejich intenzitu průniku do pokožky.
Lifting obličeje patří k nejoblíbenějším zákrokům na naší klinice. Nabízíme jej ve variantách: facelift – plastická operace při pokročilejších známkách stárnutí pleti minilift – zákrok při počátečních známkách stárnutí pleti lifting obličeje Endotine – minilift s použitím rozpustných implantátů neinvazivní lifting Ulthera – omlazení pleti bez použití skalpelu Lékař s vámi na vstupní konzultaci prodiskutuje nejvhodnější možnost a postup. Takový, který pro vás bude nejbezpečnější a přinese očekávaný efekt.
Bezprostřední zlepšení je vidět už po prvním ošetření – pokožka se projasní, dochází k redukci vrásek a nerovností pleti. Nejlepší dlouhodobý efekt je patrný po 3 sezeních a 2–4 měsíce po skončení léčby. To se projeví efekt nově vytvořeného kolagenu.
Vhodnost zákroku proberete s lékařem při osobní konzultaci. Nejčastěji se při léčbě jizev uplatňuje chemický peeling, ošetření erbiovým laserem, ošetření CO2 laserem, radiofrekvenční ošetření nebo cévní laser.
K odstranění začervenání pokožky, tváří, krku a dekoltu ano. Pro odstranění jednotlivých žilek však používáme speciální laser Vbeam.
Do vytvoření jemných stroupků, což trvá 1–2 dny, smíte na pleť aplikovat pouze hojivé krémy. Až po uplynutí této doby můžete zase používat make-up a vlastní krémy.
Počet sezení se liší podle zvolené metody a samozřejmě se odvíjí i od vašeho problému s pletí, jejího typu a stavu, lokality ošetření i od vašeho věku.
Ošetření stačí podstoupit 1–2krát, a to v rozmezí přibližně 3 týdnů.
Ne, to není potřeba. Jen se dokonale odličte a odmastěte pleť, případně to uděláme před procedurou sami. Během ošetření nepotřebujete ani ochranu zraku. V případě zubních rovnátek, korunek, kovových implantátů, které mohou být během procedury citlivější, vám však můžeme vložit do úst izolaci v podobě gázových čtverečků.
Po proceduře byste se měli sluníčku na nějakou dobu vyhýbat a pleť důsledně mazat ochranným krémem s vysokým UV faktorem. Ideální je SPF 50+.
Určitě ano, protože se ošetření provádí ambulantně. Počítejte ovšem s tím, že můžete mít několik hodin po ošetření pleť mírně narůžovělou a přecitlivělou. První týden po proceduře se vám z pleti také budou postupně odlupovat jakési šupinky – jedná se o svrchní vrstvu kůže. Nemusíte se bát, takový efekt je zcela přirozený, běžný a žádoucí.
Jednoznačně na pobyt na slunci. Před sluníčkem byste se měli chránit alespoň 4–6 týdnů po ošetření, a to ideálně prostředky s ochranným faktorem alespoň 50. Radiofrekvenční ošetření pleti lze provádět celoročně, ale ochrana před sluncem je po něm i tak nutná. Laserové typy ošetření pleti ale klientům doporučujeme nechávat raději na podzimní a zimní měsíce, případně na začátek jara, dokud nemá slunce takovou intenzitu.
Ano, radiofrekvenční ošetření pleti provádíme celoročně. Pokud přijdete v létě, počítejte však s následnou zvýšenou ochranou pokožky. Nejméně měsíc po zákroku je potřeba chránit ošetřené oblasti krémy s SPF 50+.
Metoda je vhodná pro všechny, které trápí vrásky, jizvičky po akné, strie, pigmentové skvrny, vzhled jizev po úrazech nebo po chirurgických zákrocích. Radiofrekvence obličeje je účinná i pro tmavší typy pleti či lehce opálenou kůži, u které nemůžeme použít laserovou terapii.
Ošetření pigmentových skvrn v oblasti kolem rtů, pod nosem nebo na obličeji lze ošetřit i radiofrekvenčním přístrojem nebo chemickým peelingem. Vhodnost a samotný výběr zákroku proberete s lékařem při osobní konzultaci.
Ne, po tomto ošetření pleť nerudne ani není přecitlivělá.
Lifting obličeje patří k nejoblíbenějším zákrokům na naší klinice. Nabízíme jej ve variantách: facelift – plastická operace při pokročilejších známkách stárnutí pleti. Dále pak minilift – zákrok při počátečních známkách stárnutí pleti. Lékař s vámi na vstupní konzultaci prodiskutuje adekvátní možnost a postup, který pro vás bude nejbezpečnější a přinese očekávaný efekt.
Přímo o bolesti nemůže být řeč. Klienti však v hloubce pleti často cítí teplo, což je některým klientům trochu nepříjemné.
Ne, ale klientům podáváme premedikaci. Přibližně 3 hodiny před zákrokem Novalgin, Panadol a hodinu před zákrokem Nimesil.
Během prvních měsíců po operaci se část aplikovaného tuku vstřebá. Velikost hýždí těsně po operaci tedy ještě není konečná. Po několika měsících začnou cévy přenesené tukové buňky zásobovat a vstřebávání tuku se tím zastaví. Poté už je výsledek trvalý – ovšem za předpokladu, že radikálně nezměníte svou váhu. Většinou zákrok alespoň jednou opakujeme (po roce), abychom do hýždí doplnili vstřebaný tuk a dosáhli efektu, který si klient přeje.
Vždy se snažíme vyhovět požadavkům klienta. V průměru aplikujeme okolo 250 ml tuku do jedné hýždě.
Ideálně doporučujeme aplikovat tuk do horní poloviny hýždí a do dalších menších ploch jen pro dotvarování. Tělo totiž tuk částečně vstřebá a v oblasti zadku, na které sedíme, dochází k jeho nejrychlejšímu úbytku. Efekt zvětšení by tedy v této oblasti hýždí nebyl až tak výrazný ani dlouhodobý. Dále se neaplikuje z důvodu bezpečnosti pacienta do hýžďových svalů.
Po operaci může být citlivost bradavek spíše snížená. Až na několik málo výjimek zkušenosti klientek ukazují, že se citlivost do prsou i bradavek vrací za několik měsíců po operaci.
V rámci běžného procesu hojení si vaše tělo dovede kolem implantátu samo vytvořit pevné vazivové pouzdro – to pak implantát fixuje k okolním tkáním.
Ano, nicméně na přítomnost implantátů v prsou musíte svého lékaře ještě před vyšetřením upozornit. Na mamografickém snímku totiž implantát běžně způsobuje zastínění, proto je nutné přístroj před vyšetřením jinak nastavit.
Aktivní sport, cvičení, posilování nebo třeba i větší úklid vám povolíme přibližně za 1–2 měsíce, které uplynou po operaci.
Dokud vám plně neodezní účinky celkové anestezie, budete lehce omámená. Můžete pociťovat určitou bolest a stěžovat si na otoky. Často se pak dostaví také pocity zvýšené únavy a vyčerpání. To všechno je ale bezprostředně po operaci zcela přirozené a běžné. Po zákroku od nás proto dostanete léky proti bolestem a už po 2 dnech po operaci vaše bolesti výrazně ustoupí.
Operaci podmiňuje ukončený tělesný vývoj potenciální klientky. Z fyziologického hlediska takový požadavek mnohdy splňují i dívky mladší 18 let, nicméně u těch je k provedení zákroku nezbytně nutný písemný souhlas rodičů.
Kulaté implantáty přidávají objem v horní části prsou, výrazněji plní dekolt. Anatomické (kapkovité) implantáty jsou diskrétnější. Více zachovávají přirozený tvar prsou.
Plastická operace prsou je zcela individuální záležitostí. Některým klientkám vydrží efekt zvětšení prsou na celý život, u jiných může po 10–15 letech dojít k opotřebení silikonovo-gelových implantátů a pak je nutné provést reoperaci.
Po zákroku budete mít jizev trochu více než po samotné augmentaci. Zpravidla se však jedná o menší jizvičky o velikosti kolem 5 cm. Na malou jizvu se připravte v oblasti prsního dvorce – tam na ni navazuje svislá jizva vedoucí k podprsní rýze a také drobná jizvička vedená do strany podprsní rýhy. Jizvička tedy tvarem připomíná kotvu.
Tisíce případů použití prsních implantátů neukazují žádnou souvislost mezi implantáty a vznikem nádorového onemocnění. Je však nutné upozornit na vzácný lymfom BIA-ALCL (anaplastický velkobuněčný lymfom spojený s prsními implantáty). Tento lymfom byl zaznamenán pouze u klientek, u kterých byla prsa zvětšena implantátem s texturovaným povrchem. Při včasném záchytu je u většiny klientů snadno léčitelný. BIA-ALCL není rakovina prsní tkáně, ale postihuje kapsulu přirozeně vytvořenou kolem prsního implantátu.
O finální podobě prsou se dá hovořit asi 3 měsíce po zákroku.
Implantáty jako takové kojení nevadí. Řezy při modelaci mohou ale narušit mlékovody. Na takové riziko jsou proto klientky před zákrokem vždy raději upozorňovány.
Protože se jedná z hlediska plastické chirurgie o náročnější druh operace, při které je i pro psychiku samotné klientky lepší, když celou operaci vlastně prospí. Probudíte se až na pokoji kliniky, ve vyhřívaném lůžku a s plným, i když v tu chvíli samozřejmě ještě stále zafačovaným dekoltem.
Zpravidla po týdnu. Musíte si ale při sexu ponechat kompresivní podprsenku a v rozsahu pohybů být skutečně velmi opatrná.
V průběhu procesu hojení se kolem implantátů vytvoří pevné vazivové obaly, které implantáty stabilizují a spojí s okolními tkáněmi.
Ano, nicméně na přítomnost implantátů v prsou musíte svého lékaře ještě před vyšetřením upozornit. Na mamografickém snímku totiž implantát běžně způsobuje zastínění, proto je nutné přístroj před vyšetřením jinak nastavit.
Aktivní sport, cvičení, posilování nebo třeba i větší úklid vám povolíme přibližně za 1–2 měsíce, které uplynou po operaci.
Operaci podmiňuje ukončený tělesný vývoj potenciální klientky. Z fyziologického hlediska takový požadavek mnohdy splňují i dívky mladší 18 let, nicméně u těch je k provedení zákroku nezbytně nutný písemný souhlas rodičů.
Kulaté implantáty přidávají objem v horní části prsou, výrazněji plní dekolt. Anatomické (kapkovité) implantáty jsou diskrétnější. Více zachovávají přirozený tvar prsou.
Plastická operace prsou je zcela individuální záležitost. Některým klientkám vydrží efekt zvětšení prsou na celý život, u jiných může po 10–15 letech dojít k opotřebení silikonovo-gelových implantátů a pak je nutné provést reoperaci.
Tisíce případů použití prsních implantátů neukazují žádnou souvislost mezi implantáty a vznikem nádorového onemocnění. Je však nutné upozornit na vzácný lymfom BIA-ALCL (anaplastický velkobuněčný lymfom spojený s prsními implantáty). Tento lymfom byl zaznamenán pouze u klientek, u kterých byla prsa zvětšena implantátem s texturovaným povrchem. Při včasném záchytu je u většiny klientů snadno léčitelný. BIA-ALCL není rakovina prsní tkáně, ale postihuje kapsulu přirozeně vytvořenou kolem prsního implantátu.
Implantáty vkládáme buď pod velký prsní sval, nebo na jeho povrch. Ani jedním způsobem není poškozena mléčná žláza, tudíž se zákrokem do budoucna určitě o možnost kojení nepřipravíte.
O finální podobě prsou se dá hovořit asi 3 měsíce po zákroku.
Protože se jedná z hlediska plastické chirurgie o náročnější druh operace, při které je i pro psychiku samotné klientky lepší, když celou operaci vlastně prospí. Probudíte se až na pokoji kliniky, ve vyhřívaném lůžku a s plným, i když v tu chvíli samozřejmě ještě stále zafačovaným dekoltem.
V průběhu procesu hojení se kolem implantátů vytvoří pevné vazivové obaly, které implantáty stabilizují a spojí s okolními tkáněmi.
Ano, ale je třeba na přítomnost implantátů v těle upozornit lékaře ještě před provedením vyšetření. Implantáty mohou na mamografickém snímku způsobit zastínění, a proto je nutné mamograf před vyšetřením jinak nastavit.
Aktivní sport, cvičení, posilování nebo i větší úklid vám povolíme přibližně za 1–2 měsíce od operace.
Po operaci prsou doporučujeme nosit kompresivní podprsenky. Obdržíte u nás po operaci 1 kus pooperační podprsenky zdarma, takže se o nic nemusíte starat.
Implantáty vkládáme buď pod velký prsní sval, nebo na jeho povrch. Ani jedním způsobem není poškozena mléčná žláza, tudíž se zákrokem do budoucna určitě o možnost kojení nepřipravíte.
O finální podobě prsou se dá hovořit asi 3–6 měsíce po zákroku.
Implantáty umísťujeme kompletně pod hýžďový sval. Tím zajistíme, že při aktivním stylu života, je málo pravděpodobná deformace, posunutí implantátů výše nebo pokles pod úroveň hýždí.
Aktivní sport, cvičení, posilování nebo třeba i větší úklid vám povolíme přibližně za 3 týdny od operace.
Tělo záhy po vložení implantátu, začne do jeho povrchu prorůstat. Vytvoří se tím pevné spojení mezí tělem a implantátem, do kterého migrují nové cévy a bílé krvinky. Díky tomu se dostává implantát do přímého kontaktu s imunitním systémem, a proto další výhodou bývá i minimální riziko vzniku infekcí.
Ano, ale je třeba na přítomnost implantátů v těle upozornit lékaře ještě před provedením vyšetření. Implantáty mohou na mamografickém snímku způsobit zastínění, a proto je nutné mamograf před vyšetřením jinak nastavit.
Doba trvání operace se odvíjí od konkrétního stavu a přání pacientky. Jedná se o zákrok v celkové anestezii a trvá přibližně 2 hodiny. Na klinice si po zákroku pobudete 1–2 dny. Záleží na vašem pooperačním stavu a uvážení lékaře, který vás operoval.
Po operaci prsou doporučujeme nosit kompresivní podprsenky. Obdržíte u nás po operaci 1 kus pooperační podprsenky zdarma, takže se o nic nemusíte starat.
Kulaté implantáty přidávají objem v horní části prsou, výrazněji plní dekolt. Anatomické (kapkovité) implantáty jsou diskrétnější. Více zachovávají přirozený tvar prsou.
Každá plastická operace prsou je zcela individuální. Zatímco některé klientky si udrží efekt zvětšení prsou po celý život, u jiných může docházet k opotřebení silikonových implantátů po 10–15 letech, a proto je nutné provést reoperaci. Záleží také na věku, kdy zákrok podstoupíte.
Tisíce případů použití prsních implantátů neukazují žádnou souvislost mezi implantáty a vznikem nádorového onemocnění. Je však nutné upozornit na vzácný lymfom BIA-ALCL (anaplastický velkobuněčný lymfom spojený s prsními implantáty). Tento lymfom byl zaznamenán pouze u klientek, u kterých byla prsa zvětšena implantátem s texturovaným povrchem. Při včasném záchytu je u většiny klientů snadno léčitelný. BIA-ALCL není rakovina prsní tkáně, ale postihuje kapsulu přirozeně vytvořenou kolem prsního implantátu.
Terapie rázovou vlnou označuje pulsy mechanického tlaku, které se šíří lidský tělem ve formě vlny.
Rázová vlna se odlišuje především svým extrémním kmitem tlaku. Ultrazvuk většinou tvoří periodické kmitání, zatímco v případě rázové vlny jde o samostatný puls.
Ošetřované místo může být po terapii mírně zarudlé, oteklé nebo se v oblasti ošetření může vytvořit malá modřinka. Veškeré tyto projevy ale po prvních 5 až 10 dnech zpravidla odeznívají.
V posledních letech se akustická rázová vlna ukázala jako efektivní neinvazivní metoda řešící zejména problémy s celulitidou. Stejně tak je terapie vhodná ke zpevnění svalů a vypínání pokožky i zlepšování stavu kůže v oblasti strií. Na klinice vřele doporučujeme terapii rázovou vlnou také po liposukci – zejména v případě, že se po zákroku v ošetřované oblasti vytvořily na kůži drobné nerovnosti.
Ošetření není vhodné pro těhotné ženy a zejména pro klienty s poruchou srážlivosti krve, s trombózou nebo s nádorovým onemocněním.
Terapii rázovou vlnou je možné podstoupit na naší klinice Brně a Ústí nad Labem. Na klinice v Praze nabízíme ošetření Emtone, které je kombinací radiofrekvence a rázové vlny.
Výplň pomáhá řešit zejména ztrátu objemu velkých stydkých pysků způsobenou stárnutím organismu a hormonálními změnami. Výsledkem ošetření je omlazení zevních genitálií. Dochází k obnovení mladistvé kontury velkých stydkých pysků i k opětovnému získání jejich přirozeného objemu. Současně se také zlepšuje hydratace vulvo-vaginální oblasti a stav genitální sliznice.
Délka efektu výplně je individuální, přibližně se jedná o 9–12 měsíců. Záleží na věku klientky, genetických dispozicích apod.Určité zlepšení stavu a vzhledu vnějších stydkých pysků je patrné ihned po aplikaci výplně, konečný výsledek ošetření ale můžete hodnotit až po 2 týdnech.
Ano, jedná se dokonce o první evropský produkt svého druhu, který byl registrovaný jako zdravotnický prostředek a získal označení CE. Splňuje tedy všechny požadavky a normy na bezpečnost a ochranu zdraví.
Není, protože lékařka do oblasti velkých stydkých pysků a vstupu do vaginálního prostředí nejprve aplikuje anestetikem pomocí tenké jehličky. Díky tomu následnou aplikaci výplně tupou kanylkou téměř necítíte.
Při ošetření se výplň na bázi kyseliny hyaluronové aplikuje přímo do velkých (vnějších) stydkých pysků, do tzv. labií majora. Ošetření je proto vhodné pro všechny ženy, které touží po viditelném omlazení zevních genitálií.
Ošetření po předchozí konzulaci s vámi provede korektivní dermatoložka. Před zákrokem není nutné žádné gynekologické vyšetření. Ošetření se provádí pouze ambulantně a zabere jen několik málo minut.
Kromě omlazení a získání opětovného přirozeného objemu velkých stydkých pysků dochází i k hydrataci vulvo-vaginální oblasti a ke zlepšení stavu genitální sliznice
Intimní ošetření neprovádíme těhotným a kojícím ženám, ženám s infekcemi v ošetřované oblasti a ženám, které trpí vážnými onemocněními. Klientkám také doporučujeme podstoupit ošetření mimo dny menstruace.
První 3 dny po ošetření doporučujeme klientkám dodržovat klidový režim, což mimo jiné znamená nemít pohlavní styk. Po této době už žádná omezení nejsou.
Ihned po peelingu je kůže zarudlá, ojediněle se objevuje zbělání. Asi po 2 až 3 dnech se kůže začne i mírně olupovat. Dalších 14 dní po zákroku je potřeba chránit ošetřovanou oblast před UV zářením a používat krémy s vysokým ochranným faktorem.
Chemickým peelingem dosáhnete svěžího vzhledu. Pleť bude zregenerovaná, ale nezabráníte jejímu stárnutí, působení gravitace ani další tvorbě mimických vrásek. Proto doporučujeme po čase chemický peeling podstoupit znovu.
Délka ošetření se liší podle typu peelingu a také zdravotního stavu pleti. Směs necháváme na kůži působit obvykle 2–15 minut.
Chemický peeling je možné doplnit ošetřením červeným světlem 633 nm Starlux, který podpoří regeneraci pleti. U některých typů ošetření je vhodné propojit peeling s ošetřením IPL.
Je třeba mít na mysli, co od chemického peelingu očekáváte. Uvědomte si, že chemický peeling nedokáže nahradit chirurgické postupy, jako je například dermabraze. Může však zlepšit vaši vizáž a dodat vám mladistvý vzhled.
Z účinných látek se největší oblibě těší tzv. kyselina glykolová, označovaná jako ovocná kyselina (AHA). Nové generace chemického peelingu pak v sobě kombinují další účinné látky (bělicí, keratoregulační, revitalizační), což umožňuje vybrat vhodnější chemický peeling na konkrétní problém.
Ošetření může výrazně zlepšit stav pleti a příznivě ovlivnit různé projevy stárnutí kůže, nerovnoměrné pigmentace, zhrubělou či zdrsnělou kůži, jemné vrásky, keratózy nebo akné. Chemický peeling je vhodný také v případě plochých virových bradavic, millií, solární keratózy nebo seborhoických „stařeckých“ bradavic. Terapie je vhodná pro mastnou pórovitou pleť, dokáže také podpořit hydrataci pleti a barevně ji sjednotit.
Při akutní infekci či zánětu v dané lokalitě (např. opar), ekzému, léčbě isotretinoinem, při podrážděné či poraněné pleti. Také se ošetření nedoporučuje při sklonu kůže k jizvení. A pozor, ani při nerealistickém očekávání efektu.
Při zákroku ucítíte jemné otáčení hlavice přístroje, ošetření ale vůbec nebolí. Pocity při ošetření lze přirovnat například k průběhu vaginálního ultrazvuku.
Omlazení vagíny a vyřešení řady již zmíněných zdravotních komplikací má dlouhodobý efekt. Přesnou dobu stanovit nelze, vždy je to individuální. Obecně se však dá říct, že rejuvenace pochvy, zúžení pochvy a absence řady zdravotních komplikací vydrží přibližně na dobu dvou let. Poté se vyplatí zákrok FemLase zopakovat.
FemLase se obejde bez jakékoli anestezie. Před zákrokem vám urolog tamponem vysuší prostředí pochvy, poté dovnitř zavede unikátní hlavici s laserem. Lékař pak hlavicí v pochvě pomalu otáčí a ošetřuje tak intimní ženskou oblast centimetr po centimetru. Postupuje od nejhlubšího místa směrem ven z pochvy, tedy od děložního čípku až k poševního vchodu. Ošetření nebolí a zabere pouhých 15–20 minut.
Laserový paprsek, který vychází ze speciální hlavice frakčního CO2 laseru, aktivuje v pochvě novou tvorbu kolagenu a kyseliny hyaluronové. Účinkem laseru se v prostředí vagíny zároveň obnoví elastinová vlákna, a tak přirozenou cestou dojde i k zúžení pochvy a její rejuvenaci.
Zákrok stačí podstoupit pouze jednou. Pro maximální spokojenost s výsledek ale našim klientkám nabízíme 2 laserové ošetření FemLase za cenu jednoho. Mezi oběma zákroky je však potřeba dodržet interval 4–6 týdnů.
Vzhledem k tomu, že při zákroku proniká hlavice CO2 laseru do poševního prostředí, ošetření v době menstruace neprovádíme. Pokud se však menstruace neplánovaně dostaví na den zákroku, není problém se přeobjednat na jiný termín ošetření.
První 4 dny po tomto laserovém ošetření můžou ženy lehce „špinit“. Během této doby proto ženám doporučujeme v rámci prevence infekce vynechat návštěvu sauny, bazénu a nemít pohlavní styk. Pro rychlejší hojení poševního prostředí lze ženám také doporučit aplikaci poševních čípků s obsahem kyseliny hyaluronové. Žádná jiná další omezení ale po zákroku nejsou.
Kontraindikací zákroku je těhotenství (kojení už ovšem nevadí) a právě probíhající menstruace. Na konzultaci před zákrokem musí klientka rovněž přinést negativní výsledky gynekologického cytologického vyšetření. Výsledky nesmějí být starší půl roku.
Zákrok FemLase umí pomocí laserového paprsku efektivně omladit vaginální prostředí. V pochvě aktivuje novou tvorbu kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové. Účinkem laseru se obnoví elasticita uvnitř pochvy, čímž zároveň dojde k jejímu zúžení. FemLase pomáhá i na opakované záněty pochvy a močových cest, urovnává hladinu pH v pochvě, přispívá k žádoucí lubrikaci poševního prostředí a řeší tzv. stresovou inkontinenci. Jedná se o drobné až střední úniky moči při smíchu, zakašlání, kýchnutí, sportu, apod., které trápí především ženy po porodu přirozenou cestou nebo po menopauze. Zákrok FemLase prospěje ženám, které chtějí vyřešit výše uvedené zdravotní potíže a zároveň touží po omlazení vagíny. Obnovou elasticity v pochvě zákrok dovede ženám navýšit i prožitek orgasmu a zlepšit kvalitu sexuálního života pro oba partnery.
Tvar očních víček se mění, protože kůže postupně ztrácí svoji elasticitu. Zásadní vliv ale mají také tukové váčky, které tlačí na kruhový oční sval. Tím vzniká nepěkné vyklenutí dolních víček, tzv. pytle pod očima.
Pleťovou kosmetiku a make-up můžete v operované oblasti opět používat asi po 2 týdnech od podstoupení zákroku.
Ne, jen počítejte se zhoršeným komfortem, s vytvořením otoků a s modřinkami. Průběh zpříjemní přikládání chladivých gelů, oční kapky či mast, plus léky proti otokům a modřinám. První týden po operaci nedoporučujeme větší fyzickou zátěž.
Ano, kombinaci plastiky horních očních víček klasickou metodou a dolních víček CO2 laserem provádíme na klinice poměrně často. Zákrok s vámi ale předem zkonzultuje plastický chirurg, který vám doporučí nejvhodnější metodu ošetření.
Při použití celkové anestezie můžeme plastickou operaci očních víček provést například spolu s faceliftem, tedy plastickou operací obličeje. Skvělý výsledek zákroku a efekt omlazení tváře je pak možné ještě umocnit následnou aplikací botulotoxinu. Ten slouží mimo jiné jako řešení mimických vrásek v oblasti zevních očních koutků. Postup ale vždy musí schválit lékař.
Po plastické operaci očních víček prováděné klasickou metodou (s použitím skalpelu) můžete ihned po zákroku odejít domů, kde budete přibližně týden dodržovat klidový režim. Pokud zvolíme kombinaci klasické plastické operace a laserové metody, pobudete si na klinice 1 den.
Po 5 až 8 dnech od operace se za námi vrátíte na kliniku. Zkontrolujeme, jestli je všechno v pořádku, a odstraníme stehy.
Běžnou fyzickou zátěž většinou povolujeme přibližně po týdnu. Se sportovními aktivitami ale doporučujeme začít nejdříve měsíc po operaci.
Ano, a to jednoznačně v pozitivním smyslu. Po plastické operaci očních víček vás přestane trápit časté slzení očí, nebudete tolik bojovat s jejich únavou a mnohdy ustoupí i bolesti hlavy.
V případě dolních víček je velmi oblíbenou a efektivní metodou operace laserem – tzv. dolní transkonjunktivální blepharoplastika. Operaci provádíme laserovým paprskem v krátké narkóze (asi 30minutové), a to bez kožního řezu a bez šití. Po zákroku tak nezůstane na víčku jizvička, což je výhoda oproti klasické metodě.
Tvar očních víček se mění, protože kůže postupně ztrácí svoji elasticitu. Zásadní vliv ale mají také tukové váčky, které tlačí na kruhový oční sval. Právě kvůli zbytnění a uvolnění těchto tkání se na horních víčkách tvoří kožní převisy.
Po zákroku se většinou objeví jen drobné modřinky a malé otoky, které nejčastěji ustoupí do týdne po operaci.
Pleťovou kosmetiku a make-up můžete v operované oblasti opět používat přibližně po 2 týdnech po podstoupení zákroku.
Ano, bolest ale utlumíte volně dostupnými analgetiky a přikládáním ledových obkladů. První týden po operaci také raději nedoporučujeme větší fyzickou zátěž.
Ano, kombinaci plastiky horních očních víček klasickou metodou a dolních víček CO2 laserem provádíme na klinice poměrně často. Zákrok s vámi ale předem zkonzultuje plastický chirurg, který vám doporučí nejvhodnější metodu ošetření.
Při použití celkové anestezie můžeme plastickou operaci očních víček provést například spolu s faceliftem, tedy plastickou operací obličeje. Skvělý výsledek zákroku a efekt omlazení tváře pak můžete umocnit i následnou aplikací botulotoxinu, který mimo jiné slouží právě jako řešení mimických vrásek v oblasti zevních očních koutků. Postup ale vždy musí schválit lékař.
Po plastické operaci očních víček prováděné klasickou metodou (s použitím skalpelu) můžete ihned po zákroku odejít domů. Tam budete přibližně týden dodržovat klidový režim. Pokud zvolíte kombinaci klasické plastické operace a laserové metody, pobudete si na klinice jeden den.
Po 5 až 7 dnech od operace se za námi vrátíte na kliniku. Zkontrolujeme, jestli je všechno v pořádku, a odstraníme stehy.
Běžnou fyzickou zátěž většinou povolujeme přibližně po dvou týdnech. Se sportovními aktivitami ale doporučujeme začít nejdřív měsíc po operaci.
Ano, a to jednoznačně v pozitivní smyslu. Po plastické operaci očních víček se klientovi většinou zlepší vidění, přestane ho trápit časté slzení očí, nebude tolik bojovat s jejich únavou a mnohdy ustoupí i bolesti hlavy.
V případě dolních víček je velmi oblíbenou a efektivní metodou operace laserem – tzv. dolní transkonjunktivální blepharoplastika. U horních víček je jedinou možnou metodou klasická plastika prováděná skalpelem.
Tvar očních víček se mění, protože kůže postupně ztrácí svoji elasticitu. Zásadní vliv ale mají také tukové váčky, které tlačí na kruhový oční sval. Tím vzniká nepěkné vyklenutí dolních víček, tzv. pytle pod očima.
Pleťovou kosmetiku a make-up můžete v operované oblasti opět používat asi po 2 týdnech od podstoupení zákroku.
Ano, bolest ale utlumíte volně dostupnými analgetiky a přikládáním ledových obkladů. První týden po operaci pak raději nedoporučujeme větší fyzickou zátěž.
Ano, kombinaci plastiky horních očních víček klasickou metodou a dolních víček CO2 laserem provádíme na klinice poměrně často. Zákrok však předem zkonzultujete s plastickým chirurgem, který zvolí nejvhodnější metodu ošetření.
Po operaci laserem, stejně jako při kombinaci klasické plastické operace a laserové metody, s námi zůstanete jeden den na klinice.
Běžnou fyzickou zátěž většinou povolujeme přibližně po týdnu. Se sportovními aktivitami však doporučujeme začít nejdříve měsíc po operaci.
Ano, a to jednoznačně v pozitivním smyslu. Po plastické operaci očních víček se klientovi většinou zlepší vidění, přestane ho trápit časté slzení očí, nebude tolik bojovat s jejich únavou a mnohdy ustoupí i bolesti hlavy.
V případě dolních víček je možné provést operaci klasickou metodou pomocí skalpelu.
Ano, po zákroku se většinou objeví modřinky a malé otoky, ale po operaci laserovou metodou jsou drobnější než u klasické metody a rychleji zmizí.
Ano, ale je třeba na přítomnost implantátů v těle upozornit lékaře ještě před provedením vyšetření. Implantáty mohou na mamografickém snímku způsobit zastínění, a proto je nutné mamograf před vyšetřením jinak nastavit.
Doba operace se odvíjí od konkrétního problému. Jedná se o zákrok v celkové anestezii a trvá přibližně 1–3 hodiny. Na klinice si po zákroku pobudete 1–2 dny. Záleží na vašem pooperačním stavu a uvážení lékaře, který vás operoval.
Možností provedení modelace je více a odvíjí se od stavu pacientky. Lékař ale vždy vybírá takový operační postup, po kterém vám v oblasti prsou zůstane jen minimum viditelných jizev. Nejčastěji jizva vede kolem prsního dvorce, od dvorce svisle dolů a obloukovitě k podprsní rýze, kde téměř není patrná.
Po operaci prsou doporučujeme nosit kompresivní podprsenky. Obdržíte u nás po operaci 1 kus pooperační podprsenky zdarma, takže se o nic nemusíte starat.
O finální podobě prsou se dá hovořit asi 3–6 měsíce po zákroku.
Vždy je rozhodující předoperační vyšetření, kde chirurg váš stav posoudí a navrhne nejvhodnější postup. V některých případech lékař doporučí kombinaci plastiky a liposukce. Pokud však uvažujete o zákrocích i v jiných oblastech těla, například o liposukci břicha, většinou operace provádíme ve dvou fázích s rozestupem alespoň 3 měsíců – aby se s nimi tělo zvládlo dobře vyrovnat.
Řadu let. Efekt zákroku však v budoucnu může narušit výraznější změna vaší hmotnosti, proto si hlídejte správnou životosprávu. Časem začne na kůži přirozeně působit i stáří. S přibývajícím věkem bude kůže opět postupně ztrácet elasticitu. To lze zlepšit například neinvazivním ošetřením pro zpevnění pokožky – mikrojehličkovou radiofrekvencí.
Ano, LPG Endermologie® body prokazatelně omezuje tvorbu modřin a otoků. Z toho důvodu se masáž doporučuje také před a po invazivních zákrocích, zejména po liposukci. Ideální je podstoupit 2 ošetření před zákrokem a další 2 terapie po něm – a to nejlépe v délce 35 minut.
Naopak, ošetření je velmi příjemné. Hlavice přístroje jemně krouží po pokožce celého těla, zatímco vy můžete relaxovat třeba i se zavřenýma očima, snít nebo si během ošetření dokonce zdřímnout.
Ošetření je vhodné téměř pro všechny. Nejsou s ním spojené žádné nežádoucí účinky ani žádná rekonvalescence. LPG Endermologie® body v se však raději nedoporučuje těhotným nebo kojícím ženám.
Na dotek bude vaše pokožka pevnější a jemnější hned po prvním ošetření. Na pohled budou na kůži viditelné změny k lepšímu přibližně po 5 až 12 terapiích. Rychlost zlepšení stavu pokožky je však u každého individuální. U některých klientů pozorujeme výrazné zlepšení celkového stavu kůže například už po 5 terapiích, u jiných je efekt výrazný až po 12 sezeních. Nicméně už jedna LPG v těle umí nastartovat bezpočet ozdravných procesů. Především zrychlí činnost lymfatického systému a zahájí řadu detoxikačních procesů v organismu.
Overal slouží k lepšímu přilnutí válečku na kůži během procedury. Usnadňuje, zlepšuje a podstatně zefektivňuje provedení masáže.
Ano, jsou. Místa vpichu ošetřujte speciálním krémem nebo gelem, který vám doporučil přímo lékař. Krém se aplikuje většinou 2krát denně spolu se zevní kompresí (tedy stažením obinadlem) až do vymizení příznaků.
Třetí den po ošetření si večer sundejte obvaz a z nohou šetrně odstraňte tampony fixované náplastí. Můžete se i krátce osprchovat. Pak si hned lehněte do postele a nohy nechejte ve vodorovné poloze.
Skleroterapii nemůžeme provádět nepohyblivým klientům, dále těm s alergií na podávanou látku ani lidem s akutním zánětem žil. Ošetření také nemohou podstoupit klienti při celkových infekcích, závažném onemocnění periferních tepen, akutním onemocnění srdce a v prvním trimestru těhotenství.
Pocity bolesti při sklerotizaci žil jsou individuální. Kromě samotného vpichu můžete v místě aplikace roztoku cítit i lehčí pálení nebo štípání. V dalších dnech už ale žádné bolesti neucítíte.
Konečný výsledek se dostaví nejdříve měsíc po ošetření. Záleží na rozsahu mikrovarixů, ale obvykle je potřeba zákrok 1–6krát zopakovat, a to vždy v odstupu přibližně 1,5 měsíce.
Ano, 24 hodin po skleroterapii neužívejte léky, které mohou ovlivnit srážlivost krve. Patří k nim například aspirin, antirevmatika, warfarin, heparin.
Z dalších procedur se při léčbě jizev uplatňuje chemický peeling, ošetření erbiovým laserem, ošetření CO2 laserem, aplikace kortikoidů, microneedling, radiofrekvenční ošetření eMatrix, Vbeam laser, IPL ošetření či aplikace výplní na bázi kyseliny hyaluronové.
Většinou ano. Pouze výjimečně stačí jen jediné ošetření.
Bolestivost je velmi individuální, připomíná však spíše krátké štípnutí. Vpich ale určitě ucítíte.
Může se stát, že jizva se působením kortikoidu sice výrazně sníží, ale zároveň se roztáhne do větší plochy, nebo se sníží pod úroveň kůže.
Naše klinika nemá uzavřenou smlouvu s žádnou ze zdravotních pojišťoven. Veškeré zákroky si proto klienti hradí sami.
Termín zákroku si můžete rezervovat přibližně do 4–6 týdnů. Záleží na operačním programu konkrétního lékaře.
Takovou operaci na klinice neprovádíme. Klientům případně doporučujeme urologickou kliniku.
Labioplastiku běžně provádíme v celkové anestezii. Pokud preferujete lokální anestezii, konzultujte tuto možnost s lékařem – záleží na rozsahu úprav. Určitě by pro vás ale bylo příjemnější absolvovat tento druh zákroku v celkové anestezii. Už jen samotné počáteční znecitlivění oblasti je při lokální anestezii nepříjemné až bolestivé.
Ne, tuto operaci na naší klinice neprovádíme. Riziko komplikací je příliš vysoké a následnou funkčnost i požadovaný estetický výsledek není možné klientům garantovat.
Ne, na naší klinice nabízíme pouze labioplastiku.
Botulotoxin je látka, která zabraňuje přenosu nervového vzruchu na potní žlázky. To způsobuje útlum jejich činnosti a dočasné zamezení pocení.
Doba působení je velmi individuální, nejčastěji však odpovídá 4 až 12 měsícům.
Vpichy se provádějí jemnou inzulinovou jehličkou v místě znecitlivění.
Vnímání bolesti je velmi individuální, pro někoho může být aplikace nepříjemná – obzvlášť v oblasti plosek nohou. Na danou oblast je však možné přibližně hodinu před ošetřením aplikovat znecitlivující krém.
Určitě ne. Odstranění nadměrného pocení je u mužů naopak velmi populární.
Bohužel ne, aplikace botulotoxinu pro ně není vhodná.
Ano, ošetření provádíme v průběhu celého roku – bez omezení.
Látka se nesmí aplikovat lidem, kteří trpí vzácnými neurologickými onemocněními, která se odehrávají na nervosvalové ploténce. Aplikaci botulotoxinu neprovádíme také v případě, že v místě ošetření probíhá zánět.
Velmi rychle. Obvykle po 3 až 7 dnech od ošetření, nejpozději pak do 14 dnů.
Doba působení účinné látky je individuální. Zpravidla však efekt vydrží přibližně půl roku. S každou další aplikací se dokonce účinek látky prodlužuje. Do budoucna tedy klientkám obvykle stačí jedno ošetření vrásek botulotoxinem ročně.
Jde o velmi jemné vpichy, které se provádějí tenkou jehličkou. Danou oblast navíc v průběhu ošetření ledujeme chladivými gely.
Zřídka se po aplikaci mohou objevit příznaky podobné chřipce, bolesti hlavy nebo slabost. Vzácně se může objevit alergická reakce nebo přecitlivělost. U minima případů může dojít k poklesu očního víčka či nadměrné svalové slabosti. S nežádoucími účinky se však na naší klinice prakticky nesetkáváme.
Ano, odstranění vrásek je populární samozřejmě i u pánů, kteří účinků botulotoxinu hojně využívají například i k odstranění nadměrného pocení.
Aplikace botulotoxinu není vhodná pro těhotné a kojící ženy ani pro lidi trpící vzácnými neurologickými onemocněními na nervosvalové ploténce. Za kontraindikaci k aplikaci botulotoxinu považujeme také opar nebo jiné infekční onemocnění. Například jakýkoliv zánět přímo v ošetřované oblasti, například při akné.
Efekt ošetření se dostaví mezi 3–5 dny, narůstá v průběhu dalšího týdne a přetrvává po dobu 3–5 měsíců. Proto stačí, aby se botulotoxin aplikoval 2krát ročně.
Doba působení účinné látky je individuální. Pro co nejlepší výsledky a pro zářivé a mladistvé oční okolí doporučujeme zákrok opakovat 2–3× v intervalu 2–4 týdnů. Pro udržení regenerace pokožky doporučujeme biostimulaci polynukleotidy opakovat každých 4–6 měsíců.
Aplikace polynukleotidů není vhodná pro těhotné a kojící ženy a pro lidi trpící vzácnými neurologickými onemocněními. Za kontraindikaci k aplikaci považujeme také opar nebo jiné infekční onemocnění. Kontraindikací je i zánět přímo v ošetřované oblasti, například akné.
Doba působení účinné látky je individuální. Zpravidla však efekt vydrží přibližně půl roku až rok.
Pro všechny, kteří pozorují předčasné známky stárnutí v obličeji a chtějí je zpomalit. Zákrok je alternativa k invazivním chirurgickým zákrokům.
Samotné laserové ošetření je rychlé, trvá jen několik málo minut.
Ošetřit lze i celou postiženou plochu naráz, ale dá se samozřejmě ošetřovat i po částech.
Laserový impuls je jako štípnutí, cvrnknutí gumičkou a je opakován mnohokrát po sobě. U zákroku nelze použít lokální znecitlivění. Dospělí klienti většinou vydrží zákrok bez větších potíží. U dětí častěji využíváme možnost uspání. Po ošetření je léčená plocha navíc chlazena.
Studie a sledování klientů prokázaly, že čím dříve se s ošetřením začne, tím jsou výsledky lepší.
Ano. Míra zesvětlení se sice u jednotlivých klientů liší, ke zlepšení ale dojde vždy.
Výplně vrásek kolem úst doporučujeme až po úplném zahojení. Nejdříve tedy 2 měsíce po zákroku.
Doba nošení kompresivního prádla (tzv. ohlávky) je vždy individuální. Záleží, jak rychle se klient hojí. Orientační doba je 2–4 týdny, u kuřáků hojení zpravidla trvá déle. Lékař vám na kontrole poví víc podle vašeho aktuálního stavu.
Minilift je méně invazivní a také levnější než facelift, ale výsledek miniliftu je obyčejně menší. Facelift provádíme v celkové anestezii, proto po něm následuje jednodenní hospitalizace na klinice. Při miniliftu odstraňujeme menší množství kůže. Na předoperační schůzce s vámi lékař podrobně probere možnosti a pomůže vám vybrat vhodné řešení vašeho problému.
Ano. Takovou kombinaci zákroků provádíme dokonce poměrně často.
Bohužel ne. Abychom operaci mohli provést, musí být vaše pokožka zcela zdravá, tedy bez hnisavých ložisek a kožních onemocnění.
Ano! Provádíme i moderní metodu faceliftu s dlouhodobým účinkem, jejíž velkou výhodou je ambulantní provedení v lokální anestezii. Tento zákrok se nazývá MyFaceLift. Jedná se o účinné propojení efektu klasického faceliftu s kratší rekonvalescencí miniinvazivního zákroku.
Jednoznačně ano. S odstupem času doporučujeme našim klientům dodatečné ošetření malých jizviček a vrásek v obličeji právě metodami, které na klinice provádějí naše korektivní dermatoložky. Pro co nejdokonalejší výsledek nejčastěji nabízíme výplně kyselinou hyaluronovou a aplikaci botulotoxinu, velmi často také různá laserová ošetření. Faceliftem se totiž vypne spodní a krajní část obličeje, ale prostředek zůstává nezměněný. Právě proto je posléze ideální zamířit i k dermatologovi.
Výplně vrásek kolem úst doporučujeme až po úplném zahojení. Nejdříve tedy 2 měsíce po zákroku.
Minilift je méně invazivní a také levnější než facelift, ale výsledek miniliftu je obyčejně menší. Facelift provádíme v celkové anestezii, proto po něm následuje jednodenní hospitalizace na klinice. Při miniliftu odstraňujeme menší množství kůže. Na předoperační schůzce s vámi lékař podrobně probere možnosti a pomůže vám vybrat vhodné řešení vašeho problému.
Ano. Takovou kombinaci zákroků provádíme dokonce poměrně často.
Bohužel ne. Abychom operaci mohli provést, musí být pokožka zcela zdravá, tedy bez hnisavých ložisek a kožních onemocnění.
Jednoznačně ano. S odstupem času doporučujeme našim klientům dodatečné ošetření malých jizviček a vrásek v obličeji právě metodami, které na klinice provádějí naše korektivní dermatoložky. Pro co nejdokonalejší výsledek nejčastěji nabízíme výplně kyselinou hyaluronovou a aplikaci botulotoxinu, velmi často také různá laserová ošetření. Faceliftem se totiž vypne spodní a krajní část obličeje, ale prostředek zůstává nezměněný. Právě proto je posléze ideální zamířit i k dermatologovi.
Výplně vrásek kolem úst doporučujeme až po definitivním zahojení po operaci. Nejdříve tedy 2 měsíce po zákroku.
Doba nošení kompresivního prádla (tzv. ohlávky) je vždy individuální. Záleží, jak rychle se klient hojí. Orientační doba je 2–4 týdny, u kuřáků hojení zpravidla trvá déle. Lékař vám na kontrole poví víc podle vašeho aktuálního stavu.
Minilift je méně invazivní a také levnější než facelift, ale výsledek miniliftu je obyčejně menší. Facelift provádíme v celkové anestezii, proto po něm následuje jednodenní hospitalizace na klinice. Při miniliftu odstraňujeme menší množství kůže. Na předoperační schůzce s vámi lékař podrobně probere možnosti a pomůže vám vybrat vhodné řešení vašeho problému.
Ano. Takovou kombinaci zákroků provádíme poměrně často.
Bohužel ne. Abychom operaci mohli provést, musí být pokožka zcela zdravá, tedy bez hnisavých ložisek a kožních onemocnění.
Ano. Provádíme i moderní metodu faceliftu s dlouhodobým účinkem, jejíž velkou výhodou je ambulantní provedení v lokální anestezii. Tento zákrok se nazývá MyFaceLift. Jedná se o účinné propojení efektu klasického faceliftu s kratší rekonvalescencí miniinvazivního zákroku.
Jednoznačně ano. S odstupem času doporučujeme našim klientům dodatečné ošetření malých jizviček a vrásek v obličeji právě metodami, které na klinice provádějí naše korektivní dermatoložky. Pro co nejdokonalejší výsledek nejčastěji nabízíme výplně kyselinou hyaluronovou a aplikaci botulotoxinu, velmi často také různá laserová ošetření. Faceliftem se totiž vypne spodní a krajní část obličeje, ale prostředek zůstává nezměněný. Právě proto je posléze ideální zamířit i k dermatologovi.
Výplně vrásek kolem úst doporučujeme až po úplném zahojení po operaci, nejdříve tedy 2 měsíce po zákroku, nebo současně při operaci, pomocí vlastního tuku.
Doba nošení kompresivního prádla (tzv. ohlávky) je vždy individuální. Záleží, jak rychle se klient hojí. Orientační doba je 2–4 týdny, u kuřáků hojení zpravidla trvá déle. Lékař vám na kontrole poví víc podle vašeho aktuálního stavu.
Minilift je méně invazivní a také levnější než facelift, ale výsledek miniliftu je obyčejně menší. Facelift provádíme v celkové anestezii, proto po něm následuje jednodenní hospitalizace na klinice. Při miniliftu odstraňujeme menší množství kůže. Na předoperační schůzce s vámi lékař podrobně probere možnosti a pomůže vám vybrat vhodné řešení vašeho problému.
Ano. Takovou kombinaci zákroků provádíme dokonce poměrně často.
Bohužel ne. Abychom operaci mohli provést, musí být pokožka zcela zdravá, tedy bez hnisavých ložisek a kožních onemocnění.
Ano! Provádíme i moderní metodu faceliftu s dlouhodobým účinkem, jejíž velkou výhodou je ambulantní provedení v lokální anestezii. Tento zákrok se nazývá MyFaceLift. Jedná se o účinné propojení efektu klasického faceliftu s kratší rekonvalescencí miniinvazivního zákroku.
Jednoznačně ano. S odstupem času doporučujeme našim klientům dodatečné ošetření malých jizviček a vrásek v obličeji právě metodami, které na klinice provádějí naše korektivní dermatoložky. Pro co nejdokonalejší výsledek nejčastěji nabízíme výplně kyselinou hyaluronovou a aplikaci botulotoxinu, velmi často také různá laserová ošetření. Faceliftem se totiž vypne spodní a krajní část obličeje, ale prostředek zůstává nezměněný. Právě proto je posléze ideální zamířit i k dermatologovi.
Záleží na prahu bolestivosti každé klientky. Sex jako takový ale výsledku neuškodí, nezmění pooperační stav.
Zákrok stačí podstoupit pouze v lokální anestezii, tudíž vás ihned po něm propustíme domů. Rekonvalescence pak probíhá standardně, jako po liposukci jiné partie podstoupené jen v místním znecitlivění. Protože se však jedná o malou oblast s nepatrným množstvím odsátého tuku, nebude doba hojení nijak dlouhá ani náročná. Zato efekt zákroku si budete pochvalovat. Alespoň s takovými reakcemi se hojně setkáváme u našich klientek.
Užívání léku na ředění krve je bohužel kontraindikací k zákroku. Tento lék se nesmí užívat již týden před plánovaným zákrokem. Záleží tak na vašem hematologovi, zda povolí vysazení tohoto léku alespoň na 14 dní (týden před zákrokem a týden po zákroku), aniž by vás to ohrozilo.
Důvodů vzniku tukového polštářku v této choulostivé partii existuje hned několik. Své zaviní genetika, ale kromě ní může tuk v oblasti hrmy zapříčinit například i porod císařským řezem nebo jiný chirurgický zákrok v oblasti břicha. Může se to stát třeba po plastice břišní stěny.
Po ukončení kojení a po ustálení hormonální poporodní hladiny. Váha klientky by měla být stabilní. Obecně se doporučuje počkat nejlépe rok po porodu.
Rozdíl je ve zhodnocení stavu elasticity kůže a také v množství podkožního tuku. Pro abdominoplastiku je indikace následující: buď je kůže povislá a tvoří ji kožní převis, nebo je její elasticita tak podlomená, že po úbytku objemu tuku nebude schopna zpětného zatažení. Pokud pozorujeme minimální objem podkožního tuku (tzv. tvrdé břicho) a příčinou vypouklého tvaru břicha je povolená svalovina (rozestup svalů objevující se nejčastěji po porodech), musí se přistoupit k abdominoplastice kvůli plastice břišních svalů. Vypouklé břicho ovšem často bývá i důsledkem intestinálního uloženého tuku. V takovém případě plastická operace nepomůže a je nutné začít s redukční dietou.
Pro liposukci je ideální takové břicho, na němž pozorujeme velké množství podkožního tuku, a zároveň takové, které disponuje kůží schopnou pojmout úbytek objemu po liposukci. Až poté přichází na řadu výběr nejvhodnější liposukční metody.
Užívání léku na ředění krve je bohužel kontraindikací k zákroku. Tento lék se nesmí užívat již týden před plánovaným zákrokem. Záleží tak na vašem hematologovi, zda povolí vysazení tohoto léku alespoň na 14 dní (týden před zákrokem a týden po zákroku), aniž by vás to ohrozilo.
Náročnější fyzickou aktivitu – sport, cvičení, posilování nebo třeba i větší úklid – vám povolíme raději až za 1–1,5 měsíce po operaci.
V porovnání s jinými plastickými operacemi poprsí je zvětšení prsou vlastním tukem spojeno s o něco kratší dobou rekonvalescence. Stejně jako po jiných úpravách prsou však po zákroku musíte nosit elastickou podprsenku bez kostice, a to po dobu minimálně 1 měsíce. Například v porovnání se zvětšením pomocí implantátů nebo zvětšením pomocí implantátů včetně modelace se ale jedná o šetrnější zákrok, který v době hojení doprovázejí i menší bolesti.
Při zvětšení prsou vlastním tukem nehrozí poškození mléčné žlázy. O možnost kojení se tedy zákrokem do budoucna rozhodně nepřipravíte.
Záleží na vašem životním stylu, možných výkyvech na váze nebo hormonálních změnách v budoucnu. Pokud například výrazně zhubnete, můžete samozřejmě zeštíhlit i v oblasti poprsí. Stejně tak prsa zpravidla změní svůj tvar v období těhotenství a následně se změní i kojením. Toužíte-li tedy po větší jistotě plnějšího dekoltu i v budoucnu, zvažte raději zvětšení poprsí s implantáty.
Aktivní sport, cvičení, posilování nebo třeba i větší úklid vám povolíme přibližně za 1–2 měsíce po operaci. Na větší fyzickou námahu byste však měla 2–3 měsíce po operaci vždycky nosit kompresivní podprsenku.
Nemusíte se bát. Zmenšením poprsí není poškozena mléčná žláza, tudíž se do budoucna zákrokem o možnost kojení rozhodně nepřipravíte.
Protože se z hlediska plastické chirurgie jedná o náročnější druh operace, při níž je pro vás lepší a komfortnější, když celou operaci prospíte. Vlastně se probudíte až na pokoji kliniky ve vyhřívaném lůžku – v tu chvíli samozřejmě ještě se stále zafačovaným dekoltem.
Operaci podmiňuje ukončený tělesný vývoj potenciální klientky. Z fyziologického hlediska takový požadavek sice mnohdy splňují i dívky mladší 18 let, nicméně u těch je k provedení zákroku nezbytně nutný také písemný souhlas rodičů a nakonec i rozhodnutí lékaře.
Operační rána se hojí zpravidla 1–2 týdny. Proto je třeba dbát na důslednou hygienu – provádějí se ambulantní kontroly s převazem. Stehy se odstraňují cca za 2 týdny, chrupavky jsou však plně zhojeny přibližně za 2–3 měsíce.
Při samotném zákroku operovanou oblast znecitlivíme. Po odeznění anestetika, za cca 3–4 hodiny po zákroku, začne operovaná oblast bolet. Pomohou vám analgetika, která vám lékař doporučí.
Operaci uší provádíme v lokální anestezii. U dětí mladších 10 let ale většinou doporučíme zákrok v celkové anestezii, aby děti neměly strach a průběh operace byl tím pádem i bezpečnější.
Ano, určitě je možné operovat pouze jeden odstálý ušní boltec. Při jednostranném zákroku je pak samozřejmě nižší i cena.
Doporučujeme zvýšenou polohu hlavy, několik dní spěte spíše naznak. Lze si vedle hlavy dávat polštářky, které zabrání jejímu otočení a spaní na boku, tedy na jedné z operovaných stran.
Pokud je výplň aplikována poprvé, vstřebá se přibližně do 6 měsíců. S každým dalším opakováním se však doba účinku prodlužuje. Vždy ale záleží na typu a množství použitého materiálu, na vašem věku i dalších individuálních faktorech.
Zvětšení rtů pomocí kyseliny hyaluronové je šetrný ambulantní zákrok, při kterém vám lékař aplikuje výplň s kyselinou hyaluronovou pomocí tenké injekční jehly nebo kanyly. Po 6–12 měsících je ale potřeba výplň doplnit. Cena se odvíjí od typu a množství použitého materiálu. Trvalé zvětšení rtů na klinice neprovádíme.
Kyselina hyaluronová, látka tělu vlastní, je pro organismus maximálně bezpečná a rty navíc účinně hydratuje a regeneruje. Alergická reakce na ni se skutečně objevuje zcela výjimečně.
Nemusíte se bát. Ret se před aplikací potírá znecitlivujícím krémem, který snižuje citlivost a bolestivost při zákroku. Dále máme i možnost místního znecitlivění pomocí injekce. Většina výplní již navíc obsahuje anestetikum (lidocain), díky kterému se aplikace pro klientky celkově stává komfortnější.
Výsledek je dlouhodobý. Je však třeba si uvědomit, že proces stárnutí nelze zastavit a po delším čase mohou nastat fyzické změny.
Přesnou cenu za Mommy Makeover vám řekneme po konzultaci s operatérem. Náročnost každého zákroku se liší a cenu nelze určit, dokud si společně neujasníme všechny vaše požadavky. Celková cena zahrnuje konzultace s plastickým chirurgem, komplexní předoperační vyšetření, anestezii, samotné operační zákroky, hospitalizaci na naší klinice i balíček s pooperační péčí. Jakmile se na celkové ceně dohodneme, už nebudete platit nic navíc.
U zákroků, které zahrnují celkovou anestezii, je hospitalizace nutná. Obvykle pobyt na klinice trvá 2 dny.
Protože se jedná z hlediska plastické chirurgie o náročnější druh operace, při které je i pro psychiku samotné klientky lepší, když celou operaci vlastně prospí. Probudíte se až na pokoji kliniky, ve vyhřívaném lůžku a s plným, i když v tu chvíli samozřejmě ještě stále zafačovaným dekoltem.
Mommy Makeover se může skládat z jakýchkoliv zákroků, po kterých toužíte. Nejčastěji maminky podstupují plastickou operaci prsou (zvětšení prsou implantáty nebo vlastním tukem, modelaci nebo zmenšení prsou), plastickou operaci břicha (abdominoplastiku), liposukci nebo zákroky estetické dermatologie, jako je zjemnění jizev po akné, striích nebo císařském řezu. Dokážeme vylepšit i celkový stav pleti a kvalitu vlasů. Do Mommy Makeoveru můžeme zahrnout i další zákroky, například labioplastiku, lifting obličeje nebo jiné procedury dle vašich individuálních potřeb.
Doba návratu do běžného života závisí na povaze a rozsahu zákroků. Obvykle je možné vykonávat lehkou fyzickou zátěž přibližně po 3 až 4 týdnech a do práce se lze vrátit po 2 až 3 týdnech.
Řadu let. Efekt zákroku však v budoucnu může narušit výraznější změna vaší hmotnosti, proto si hlídejte správnou životosprávu. Časem začne na kůži přirozeně působit i stáří. S přibývajícím věkem bude kůže opět postupně ztrácet elasticitu. To lze zlepšit například neinvazivním ošetřením pro zpevnění pokožky – mikrojehličkovou radiofrekvencí.
Jizvy zůstanou v oblasti vnitřní strany paží, a to od loktu do podpažní jamky. U každého klienta mívají různý charakter i šířku. Na klinice vám můžeme nabídnout dermatologické zákroky, po kterých budou jizvy na pažích podstatně méně viditelné nebo zčásti vymizí.
Jizvu můžeme ošetřit laserem nebo o ni pečovat pomocí silikongelu Strataderm, který jizvy hojí. Zakoupíte ho na naší klinice.
Kompresivní prádlo slouží jako bandáž, která napomáhá správnému hojení a snížení pooperačního otoku. Elastické prádlo stáhne ošetřovanou oblast a omezí bolest v důležité fázi hojení po zákroku.
Doba trvání operace se odvíjí od konkrétního stavu a přání pacientky. Jedná se o zákrok v celkové anestezii a trvá přibližně 2 hodiny. Na klinice si po zákroku pobudete 1–2 dny. Záleží na vašem pooperačním stavu a uvážení lékaře, který vás operoval.
Důvodů existuje celá řada. Asymetrie prsou jako taková bývá dědičnou záležitostí. V průběhu let však dochází také ke změnám ve tvaru prsou, které jsou nejčastěji dané přibývajícím věkem, váhovými výkyvy a hormonálními změnami – těhotenstvím nebo kojením. Stejně tak se na tvaru prsou může podepsat i zánětlivé onemocnění, úraz, anebo je příčinou operace, kterou žena podstoupila kvůli nádorovému onemocnění prsní žlázy.
Zákrok velmi často řeší problém povislých prsou, celkově je zpevní, vymodeluje a případně si poradí také s úpravou dvorců. Prsa se zákrokem nezmenší, ovšem díky změně jejich tvaru budou vypadat jinak – podstatně lépe!
Ano, právě pomocí tohoto zákroku se odstraňuje asymetrie prsou.
Rozsah odstranění přebytečné kůže z prsních dvorců určuje lékař. Záleží na velikosti a tvaru poprsí klientky, ale vždy se snažíme o co nejpřirozenější výsledek.
Samotným zmenšením prsních dvorců se o možnost kojení určitě nepřipravíte. Dokonce se nemusíte bát ani tehdy, pokud ke zmenšení dvorců dojde v rámci zvětšení prsou implantáty. Vždy jde o domluvu lékaře s klientkou a o výběr operační techniky.
Klíčové je, jak lékař vyhodnotí stav elasticity kůže a množství podkožního tuku. Abdominoplastiku navrhne, pokud je kůže na břiše převislá nebo je její elasticita natolik narušená, že po úbytku tuku nebude schopna zpětného vypnutí.
Někdy je příčinou vypouklého tvaru povolená svalovina, a to i navzdory minimálním objemu podkožního tuku, v těchto případech je vhodná právě abdominoplastika. Vypouklé břicho také často bývá důsledkem viscerálního tuku, který obklopuje vnitřní orgány. V takovém případě nepomůže ani liposukce břicha a chirurg doporučí redukční dietu.
Záleží na stavu vašeho bříška – na množství přebytečné kůže a také na vaší váze. Aby byl efekt operace co nejvýraznější a bříško bylo pěkné a štíhlé, většinou doporučujeme před operací dietu. Díky tomu, že klient před zákrokem trochu zhubne, můžeme pak odstranit veškerou uvolněnou kůži. Kdyby radikálně snížil svoji váhu až po operaci, může se převis kůže znovu uvolnit. Objednejte se na konzultaci, kde vás lékař prohlédne a probere s vámi nejvhodnější postup.
Ano, abdominoplastika je možná i v tomto případě. Před zákrokem bude nutné sonografické vyšetření, abychom zjistili přesné umístění portu a aby operace proběhla v pořádku.
Rozhodující jsou typy operací poprsí (zvětšení, zmenšení, modelace či kombinovaná operace prsou) i břicha (liposukce nebo abdominoplastika). Je například možné spojit zvětšení poprsí s liposukcí břicha. Plastická operace břicha neboli abdominoplastika je však poměrně náročný výkon, proto vám doporučujeme podstoupit každý zákrok zvlášť.
Záleží na stavu břicha – na množství přebytečné kůže a na hmotnosti. Aby byl efekt operace co nejvýraznější a výsledné bříško štíhlé, většinou doporučujeme před operací dietu. Díky tomu, že klient před zákrokem zhubne, můžeme odstranit veškerou uvolněnou kůži. Kdyby radikálně snížil svoji váhu až po operaci, může se převis znovu uvolnit. Objednejte se na konzultaci, kde vás lékař prohlédne a probere s vámi nejvhodnější postup.
Jestli vás čeká invazivní liposukce nebo rovnou plastická operace prsou ukáže až ultrazvukové vyšetření, které zákroku předchází. Pokud se ukáže, že se jedná o gynekomastii, lékař na konzultaci předcházející zákroku ještě vyhodnotí, jestli vám zvětšenou prsní tkáň pouze chirurgicky odstraní nebo pro dokonalejší vzhled vašich prsou zákrok ještě zkombinuje s jejich liposukcí. V takovém případě lékaři nejčastěji provádějí laserovou liposukci prsou SlimLipo nebo LipoDefine.
Ano. Nejmodernější liposukční technikou vhodnou pro většinu klientů podstupující obojí najednou – odstranění zduřelé prsní žlázy včetně liposukce – je provedení laserové liposukce prsou. Kombinovaný zákrok probíhá v celkové anestezii a standardně po něm následuje jednodenní hospitalizace na klinice.
Nejvhodnější metodu liposukce boků vám pomůže vybrat naše odborná konzultantka. Konzultace s ní je bezplatná a zcela nezávazná (platí pouze v Brně a Ústí nad Labem). Pokud chcete svůj zájem o zákrok konzultovat přímo s plastickým chirurgem, samozřejmě je to také možné. Za konzultaci s ním zaplatíte 1 000 Kč, ale v případě stanovení závazného termínu operace a jejího podstoupení vám bude cena zákroku o tuto částku snížena.
Množství odsátého tuku se neurčuje na kilogramy, ale na mililitry. Závisí na celkové hmotnosti klienta a na velikosti problematické partie. Při zákroku se vždy snažíme odstranit maximum podkožního tuku.
Užívání léku na ředění krve je bohužel kontraindikací k zákroku. Tento lék se nesmí užívat již týden před plánovaným zákrokem. Záleží tak na vašem hematologovi, zda povolí vysazení tohoto léku alespoň na 14 dní (týden před zákrokem a týden po zákroku), aniž by vás to ohrozilo.
I po liposukci je důležité hlídat si svůj energetický příjem a výdej. Metabolismus zůstává po zákroku stejný jako před ním. Pokud ale bude váš energetický příjem vyšší, začne se vám tuk ukládat prioritně do míst, kde liposukce provedena nebyla. Po liposukci boků se tuk může více ukládat do břicha a podobně.
Liposukcí se zredukují tukové buňky v problematické oblasti, nicméně určitý počet jich v oblasti musí zůstat, aby byla zachována symetrie postavy.
Při liposukci v lokální anestezii dojde ke znecitlivění problematické oblasti. Klient je v průběhu zákroku plně při vědomí a může s lékařem komunikovat a spolupracovat. Lékař si může klienta dobře polohovat nebo i postavit, aby průběžně hodnotil výsledek odsátí tuku. Po lokální anestezii navíc není nutná hospitalizace na klinice a rekonvalescence po zákroku je kratší.
Po liposukci se doporučuje omezit fyzickou aktivitu nejméně na 2, ideálně ale na 3 až 5 týdnů.
Po liposukci budete mít zhruba 5 milimetrů malé jizvičky. Nešijí se, pouze se překrývají náplastí. Do jednoho roku od ošetření zcela splynou s kůží.
Nejvhodnější druh liposukce vám na klinice pomůže vybrat odborná konzultantka. Konzultace s ní je bezplatná a zcela nezávazná (platí pouze pro Brno a Ústí nad Labem). Pokud chcete zákrok konzultovat přímo s plastickým chirurgem, je to také možné. Za konzultaci s ním zaplatíte 1000 Kč, ale v případě stanovení závazného termínu liposukce a jejího podstoupení vám cenu zákroku o tuto částku ponížíme.
Užívání léku na ředění krve je bohužel kontraindikací k zákroku. Tento lék se nesmí užívat již týden před plánovaným zákrokem. Záleží tak na vašem hematologovi, zda povolí vysazení tohoto léku alespoň na 14 dní (týden před zákrokem a týden po zákroku), aniž by vás to ohrozilo.
Záleží na vaší domluvě s lékařem a předpokládaném množství odsávaného tuku, ale zpravidla ano. Jedná se totiž o dvě sousední partie, a v případě liposukce kolen jde navíc jen o redukci malého množství tuku.
Ve většině případů sice liposukci kolen provádíme například spolu s liposukcí vnitřních stehen kvůli zachování symetrie nohou, ale to neznamená, že nemůžete podstoupit jen samotnou liposukci kolen. Vhodnost zákroku i druh liposukce s vámi probere naše konzultantka liposukcí.
Po liposukci budete mít zhruba 0,5cm jizvičky, které se nešijí, pouze se překrývají náplastí. Do jednoho roku od ošetření navíc zcela splynou s kůží.
Nejvhodnější druh liposukce vám na klinice pomůže vybrat odborná konzultantka. Konzultace s ní je bezplatná a zcela nezávazná (platí pouze pro Brno a Ústí nad Labem). Pokud chcete zákrok konzultovat přímo s plastickým chirurgem, je to také možné. Za konzultaci s ním zaplatíte 1000 Kč, ale v případě stanovení závazného termínu liposukce a jejího podstoupení vám cenu zákroku o tuto částku ponížíme.
Užívání léku na ředění krve je bohužel kontraindikací k zákroku. Tento lék se nesmí užívat již týden před plánovaným zákrokem. Záleží tak na vašem hematologovi, zda povolí vysazení tohoto léku alespoň na 14 dní (týden před zákrokem a týden po zákroku), aniž by vás to ohrozilo.
Po liposukci je důležité si hlídat svůj energetický příjem a výdej. Metabolismus zůstává i po zákroku stejný jako před ním. Pokud ovšem bude váš energetický příjem vyšší, začne se vám tuk ukládat prioritně do míst, kde liposukce provedena nebyla. Například po liposukci boků se tuk může více ukládat do břicha. Liposukcí se v problematické oblasti zredukují tukové buňky, nicméně jejich určitý počet musí v oblasti zůstat, aby byla zachována symetrie postavy.
Po liposukci budete mít zhruba 0,5cm jizvičky, které se nešijí, pouze se překrývají náplastí. Do jednoho roku od ošetření navíc zcela splynou s kůží.
Nejvhodnější druh liposukce vám na klinice pomůže vybrat odborná konzultantka. Konzultace s ní je bezplatná a zcela nezávazná (platí pouze v Brně a Ústí nad Labem). Pokud se chcete o zákroku poradit přímo s plastickým chirurgem, samozřejmě je to také možné. Za konzultaci s ním zaplatíte 1000 Kč, ale v případě stanovení závazného termínu operace a jejího podstoupení vám bude cena zákroku o tuto částku snížena.
Užívání léku na ředění krve je bohužel kontraindikací k zákroku. Tento lék se nesmí užívat již týden před plánovaným zákrokem. Záleží tak na vašem hematologovi, zda povolí vysazení tohoto léku alespoň na 14 dní (týden před zákrokem a týden po zákroku), aniž by vás to ohrozilo.
Nejen po liposukci je samozřejmě důležité hlídat si svůj energetický příjem a výdej. Metabolismus zůstává i po zákroku stejný jako před ním. Pokud ovšem bude váš energetický příjem vyšší, začne se vám tuk ukládat prioritně do míst, kde liposukce provedena nebyla. Například po liposukci vnějších stehen se tuk může více ukládat do břicha apod. Liposukcí se v problematické oblasti zredukují tukové buňky, nicméně jejich určitý počet musí v oblasti zůstat, aby byla zachována symetrie postavy.
Vnitřní stehna a oblast vnitřních kolen se zpravidla ošetřují v jedné době proto, aby byl efekt operace z estetického hlediska co nejlepší a přinesl co nejvíce symetrický výsledek. Při liposukci vnitřních kolen důkladně odsáváme jejich vnitřní oblast, přičemž se je vždy snažíme vytvarovat tak, aby anatomicky vypadaly co nejlépe. Tuk se ovšem neodsává z oblasti nad čéškou (patellou). Tam by po kompletním odsátí tukového polštáře ztratil stehenní sval oporu a jeho váhou by mohlo dojít ke kožnímu převisu přes čéšku.
Nejvhodnější druh liposukce vám na klinice pomůže vybrat odborná konzultantka. Konzultace s ní je bezplatná a zcela nezávazná (platí pouze v Brně a Ústí nad Labem). Pokud se chcete o zákroku poradit přímo s plastickým chirurgem, je to také možné. Za konzultaci s ním zaplatíte 1000 Kč, ale v případě stanovení závazného termínu liposukce (a jejího podstoupení) vám cenu zákroku o tuto částku snížíme.
Množství odsátého tuku se neurčuje na kilogramy, ale na mililitry. Množství závisí na celkové hmotnosti klienta a velikosti problematické partie. Během zákroku se vždy snažíme odstranit maximum podkožního tuku.
Užívání léku na ředění krve je bohužel kontraindikací k zákroku. Tento lék se nesmí užívat již týden před plánovaným zákrokem. Záleží tak na vašem hematologovi, zda povolí vysazení tohoto léku alespoň na 14 dní (týden před zákrokem a týden po zákroku), aniž by vás to ohrozilo.
Po liposukci je důležité si hlídat svůj energetický příjem a výdej. Metabolismus zůstává i po zákroku stejný jako před ním. Pokud ovšem bude váš energetický příjem vyšší, začne se vám tuk ukládat především v místech, kde liposukce provedena nebyla. Například po liposukci boků se tuk může více ukládat do břicha. Liposukcí se v problematické partii zredukují tukové buňky, nicméně jejich určitý počet musí v oblasti zůstat, aby byla zachována symetrie postavy.
Nejvhodnější druh liposukce vám na klinice pomůže vybrat odborná konzultantka. Konzultace s ní je bezplatná a zcela nezávazná (platí pouze pro kliniku v Brně a Ústí nad Labem). Pokud se chcete o zákroku poradit přímo s plastickým chirurgem, samozřejmě je to také možné. Za konzultaci s ním zaplatíte 1000 Kč, ale v případě stanovení závazného termínu operace a jejího podstoupení vám bude cena zákroku o tuto částku ponížena.
Užívání léku na ředění krve je bohužel kontraindikací k zákroku. Tento lék se nesmí užívat již týden před plánovaným zákrokem. Záleží tak na vašem hematologovi, zda povolí vysazení tohoto léku alespoň na 14 dní (týden před zákrokem a týden po zákroku), aniž by vás to ohrozilo.
Při liposukci v lokální anestezii dojde k znecitlivění jen problematické oblasti. Klient je v průběhu zákroku plně při vědomí a může s lékařem komunikovat a spolupracovat. Lékař si může klienta dobře polohovat nebo třeba postavit, aby průběžně hodnotil výsledek odsátí tuku. Po lokální anestezii navíc není nutná hospitalizace na klinice a rekonvalescence po zákroku je celkově kratší.
Po liposukci se doporučuje nejméně na dva týdny až měsíc omezit fyzickou aktivitu.
Po liposukci budete mít zhruba 0,5cm jizvičky, které se nešijí, pouze se překrývají náplastí. Do jednoho roku od ošetření navíc zcela splynou s kůží.
Po liposukci budete mít zhruba 0,5cm jizvičky, které se nešijí, pouze se překrývají náplastí a do jednoho roku od ošetření zcela splynou s kůží.
Ke korekci jizev používáme různé metody a jejich kombinace. Nejčastěji se při úpravě jizev kromě erbiového laseru uplatňuje aplikace kortikoidu, ošetření CO2 laserem nebo radiofrekvenční ošetření. Náš lékař vám doporučí nejvhodnější způsob při osobní konzultaci.
Ano, jizvy po akné se dají odstranit i tímto způsobem. Je však vždy na zhodnocení dermatologa, jaké ošetření vám na osobní konzultaci doporučí. Kromě erbiového laseru se v tomto případě používá například i ošetření CO2 laserem nebo radiofrekvenční ošetření.
Žádná vyšetřovací metoda samozřejmě není stoprocentní. Včetně sonografie. Vždy existuje možnost, že nádor se v prsní žláze skryje a při vyšetření nebude vidět. Nádory v těle se chovají různě. Některé je snadné vyšetřením odhalit, jiné se umí skrývat. V péči o prsa je důležitá nejen pravidelná sonografie, ale také mamografie a pravidelné samovyšetřování prsou. Pokud si všimnete jakékoli změny v prsou, doporučujeme navštívit lékaře.
Mamograf funguje na principu rentgenového záření, které není pro lidské tělo zcela bezpečné. Riziko rentgenového vyšetření v porovnání s jeho přínosem (včasné diagnostice nádoru), je však zcela minimální. Sonografické neboli ultrazvukové vyšetření je oproti mamografu naprosto neškodné, a proto se může využívat i v těhotenství. U žen nad 45 let se mamograf nedá nahradit jiným vyšetřením, tedy ani sonografem. Naopak u mladších žen, které mají v prsou hodně žláz, nelze příliš zjistit mamografem. Proto této věkové skupině žen doporučujeme vyšetření sonografické.
Naše doporučení je jednou ročně. Na vyšetření tedy přijďte ideálně rok po plastice. V případě komplikací po zákroku posílá plastický chirurg klientku na sonografii prsou dříve. Ultrazvukem prsou totiž dokážeme odhalit i různé pooperační komplikace. Například tzv. serom (tekutinu vytvořenou kolem implantátu) nebo možnou rupturu (prasklinu) implantátu. S tím se ale vzhledem k maximální kvalitě implantátů, které na klinice používáme, téměř nesetkáváme.
Implantáty nepředstavují z hlediska vzniku rakoviny prsou žádné riziko. Na kontrolní vyšetření doporučujeme docházet stejně často – jednou ročně, a to od 30–35 let. V případě výskytu nádoru prsou v rodině i dříve. Přibližně od 25 let.
Nemusíte. V případě ultrazvukového (sonografického) vyšetření prsou je to jedno. Pokud ale půjdete na vyšetření prsou mamografem, pak na to lékaře upozorněte. Mamograf funguje na principu rentgenového záření, a je nutné ho v takovém případě přenastavit, aby bylo na snímku vidět co nejvíce prsní tkáně.
Ultrazvuk vysílá vlnění, které se v lidském těle odráží na různých tkáních. Tyto odrazy se pak zase zpátky zachytí a z nich se spočítá obraz, který se následně lékaři ukáže na monitoru. Ultrazvukové vlnění není nijak škodlivé. Vyšetření proto můžete absolvovat opakovaně.
Vyšetření prsou ultrazvukem můžete řešit souběžně s předoperačním vyšetřením, nejpozději 2 týdny před zákrokem. Na sono prsou k nám však můžete přijít i dříve, například měsíc před zákrokem. Někdy to bývá i vhodnější. Sonografií prsou totiž můžeme odhalit případné ložisko, které je nutné ještě před operací prověřit tzv. biopsií. Výsledky biopsie budete znát do dvou týdnů.
Bezprostředně po ošetření mohou cévky získat růžovou, červenou, červenofialovou až modročernou barvu. Je to známka toho, že se ošetření povedlo. Jen výjimečně a na citlivějších partiích se cévky hojí skrz povrchové puchýřky a stroupky nebo přechodné pigmentace. Vše se vyhojí do 2–4 týdnů.
Akné má více podob a zánětlivých fází, navíc i každá pleť je vlastně trochu jiná. Každému člověku tudíž pomůže něco jiného. Nejlépe proto uděláte, když se na klinice dermatologovi svěříte s tím, co vás trápí, a on podle vašeho problému a typu pleti vybere ten nejvhodnější druh ošetření přímo pro vás. Jizvy po akné nebo strie řešíme také chemickým peelingem, různými dalšími druhy laserů, kortikoidy nebo IPL ošetřením.
Není vhodné ji provádět na opálené kůži a v místech, kde probíhá nebo během uplynulého týdne proběhlo nějaké akutní onemocnění pokožky – například opar nebo ekzémy. Riziko komplikací pak mohou zvyšovat i léky na ředění krve. Pokud je užíváte, určitě o tom lékaři povězte, aby mohl lépe ohlídat bezpečnost ošetření.
Bezprostředně po zákroku je pokožka začervenalá a trošku oteklá. Můžou se na ní objevit i drobné modřinky. Ke zhojení však dochází velmi rychle. Pro nejlepší výsledky doporučujeme proceduru zopakovat třikrát s odstupem 2–3 týdnů.
Kontraindikací je třeba opar nebo jiné infekční onemocnění v místě ošetření. Terapii také neprovádíme při onemocnění krve a při systémových onemocněních.
Ano, protože krevní plazma obsahuje také důležité růstové faktory a proteiny. Ty podporují tvorbu kolagenu a kyseliny hyaluronové, látek zodpovědných za hydrataci, pružnost a mladistvý vzhled pokožky. Jak stárneme, těchto látek ale v kůži postupně ubývá. Plazmaterapií je ovšem můžeme na důležitá místa znovu dodat.
U každého je to individuální. Během prvních týdnů se pokožka postupně vypíná a spravuje. Efekt ošetření se postupně umocňuje, celkem může trvat kolem půl roku.
Procedura nevyžaduje žádnou rekonvalescenci. Bezprostředně po ní a během dalších dvou dní můžete mít ale kůži na hlavě trochu zarudlou, oteklou nebo mírně citlivou na dotek. Pociťovat můžete i lehké svědění. Stav pokožky se však velmi brzo vrátí do normálního stavu. K běžným každodenním činnostem se navíc vracíte hned.
Jedná se o terapii vhodnou téměř pro kohokoliv. Oblíbená je mezi muži i ženami a sebevědomí vrací také dospívajícím, kteří trpí vypadáváním vlasů třeba v důsledku hormonální nerovnováhy.
Existuje také mezoterapie ošetřující obličej, krk a dekolt. Procedura funguje na podobném principu. Do pokožky tváře, dekoltu, krku nebo hřbetů rukou se pomocí drobných jehliček aplikují živiny důležité pro obnovu kožních buněk. Léčivé látky podporují tvorbu kolagenu a elastinu, které zodpovídají za pružnost a mladý vzhled pokožky. Jak stárneme, těchto látek v kůži přirozeně ubývá. Mezoterapie však umí znovu nastartovat jejich tvorbu.
Minimálně 6 týdnů před laserovým zákrokem chraňte ošetřované místo před intenzivními slunečními paprsky. Vynechte také solárium. Na ošetření v obličeji přijďte bez make-upu a líčení, případně vás sami odlíčíme.
Na klinice dále nabízíme například mezoterapii nebo plazmaterapii, tedy omlazení kožních buněk vlastní krevní plazmou. Obě ošetření dodávají pokožce důležité živiny nebo impuls k jejich tvorbě. Možností, jak pokožku efektivně omladit, ovšem existuje mnoho. Poraďte se přímo s dermatologem a společně vyberte tu nejlepší variantu.
V prvních dvou dnech bude pokožka citlivá a mírně oteklá. Poté se na ní objeví drobné tečky, jako byste se opalovali a spálili se tzv. přes cedník. Postupně se povrch kůže obnoví a vyhojí se do nové a mladší podoby.
Tyto lasery a zdroje světla se od sebe liší vlnovou délkou (nm), maximální dosažitelnou energií, délkou pulsu, chladicím systémem a cílovou tkání. Obecně se považuje za nejefektivnější metodu odstranění chloupků epilace diodovým laserem LightSheer DESIRE nebo MEDIOSTAR. Efekt ošetření se však odvíjí od typu chloupků, fototypu kůže i od lokality, ve které je epilace prováděna.
Epilace laserem má největší efekt tehdy, máte-li tmavé chloupky a světlou kůži. Odchylky od tohoto „ideálu“ však neznamenají, že tuto epilační metodu provést nelze. Musíte jen počítat s vyšším počtem ošetření.
Vzhledem k tomu, že ošetření na naší klinice provádí zkušený personál a navíc tím nejkvalitnějším laserem určeným pro tento druh ošetření, se s žádnými komplikacemi nesetkáváme. Bezprostředně po zákroku je pokožka jen trochu citlivější a mírně začervenalá.
V posledních letech narůstá zájem o laserovou epilaci intimních partií. Po oholení této oblasti žiletkou nebo po aplikaci depilačního krému může totiž v této partii opakovaně docházet k zarůstání chloupků, k podráždění kůže nebo k zánětům. V takových případech se pak laserová epilace skutečně může stát vhodnou volbou. Hodinu před laserovou epilací intimní partie lze navíc na oblast aplikovat znecitlivující krém. Díky němu pak ošetření klienty prakticky nebolí. Laserová epilace konkrétně této choulostivé partie trvá přibližně 15–20 minut a musí se opakovat tak 5 až 7krát.
Celkově volí epilaci laserem stále více žen i mužů. Ženy si nechávají přístrojem epilovat zejména podpaží, třísla, bradu, horní ret a lýtka. U mužů převládají záda, hrudník, krk a pánové epilaci často využívají také pro korekci vousů v obličeji.
Ošetření pulzním světlem IPL je vhodné na pigmentové skvrny. Pulzní světlo totiž neporuší povrch kůže a je k pokožce šetrnější. Neřeší nerovnosti kůže a nepracuje v hloubce. Proto po něm nehrozí krvácení nebo zanesení infekce. Po ošetření odcházíte rovnou domů.
Dobré zkušenosti máme například s mezoterapií nebo plazmaterapií – omlazením buněk vlastní krevní plazmou. Existují ale i další možnosti. Nejlepší je poradit se přímo s lékařem a společně vybrat tu nejlepší variantu právě pro vás.
CO₂ laser je ablativní typ laseru, který vysílá světelné záření ve formě koncentrovaného paprsku. Do kůže dělá malé dírky (micro termal zones = MZT), které se při hojení vyplňují novou kůží. To vede k obnovení a vypnutí kůže, což způsobuje viditelnější a výraznější omlazení. Hojení se projevuje drobnými stroupky. Pulzní světlo IPL funguje na principu vysílání širokého spektra světla s různými vlnovými délkami, které neablativně odstraňuje melaninové pigmenty, řeší jemné začervenání či žilky a povrchově přispívá k omlazení pleti. Může se kombinovat s chemickým peelingem.
Vhodnost zákroku proberete s lékařem při osobní konzultaci. Nejčastěji se při léčbě jizev uplatňuje chemický peeling, ošetření erbiovým laserem, ošetření CO₂ laserem, radiofrekvenční ošetření nebo cévní laser.
K odstranění začervenání pokožky, tváří, krku a dekoltu ano. Pro odstranění jednotlivých žilek však používáme speciální laser Vbeam.
Ošetření pigmentových skvrn v oblasti kolem rtů, pod nosem nebo na obličeji lze ošetřit i radiofrekvenčním přístrojem nebo chemickým peelingem. Vhodnost a samotný výběr zákroku proberete s lékařem při osobní konzultaci.
Ošetřená oblast může mírně zčervenat, možná se na ní vytvoří malý otok. Není to však pravidlem. Místo může být také mírně přecitlivělé a mohou se na něm objevit modřinky. Veškeré tyto drobné negativní účinky ale ustoupí do několika dnů.
Klientům, kteří mají strach z injekcí, může být ošetření prováděné drobnými vpichy nepříjemné, ale ošetření jako takové bolestivé není.
Efekt uvidíte po 2–3 týdnech od ošetření.
Ošetření je vhodným řešením pro klienty, kteří potřebují odstranit pouze velmi malé množství tuku. Jedná se spíše o jakousi drobnou kosmetickou korekci dané partie. Pro odstranění většího množství nežádoucího tuku doporučujeme liposukci.
První minuty po sundání aplikátoru je dané místo lehce zarudlé a promrzlé. Ihned po sundání hlavice přístroje proto sestřička danou oblast doměkka promasírovává (přibližně 10 minut). První týden může být ošetřené místo mírně oteklé. Někomu se můžou v dané oblasti objevit i malé modřinky, nicméně nestává se to často. Po týdnu mírný otok ustoupí a postupně se začnou dostavovat první výsledky zeštíhlení.
Kryolipolýza je vhodnější pro menší množství tuku, spíše pro dotvarování postavy. Co se týče efektu například v oblasti břicha, způsobuje některým klientům viditelně výrazný úbytek tuku již po jedné terapii. Vždy záleží na výchozím množství tukové tkáně a částečně také na životosprávě klienta po zákroku.
V první chvíli, kdy dojde k nasátí tuku do aplikátoru přístroje, vám může být ošetření trochu nepříjemné. Bolest to ale není, v ošetřované oblasti ucítíte jen mírný tlak. Další minuty zákroku (ošetření trvá celkem 70 minut) už ale pohodlně ležíte na lůžku a odpočíváte. Pro větší komfort vás sestřička přikryje dekou. Můžete klidně usnout, číst si, telefonovat... Mírně nepříjemné se vám můžou zdát první minuty po odstranění hlavice přístroje. Ošetřená oblast je totiž chvíli zarudlá a promrzlá. Sestřička vám ovšem danou oblast důkladně promasíruje, díky čemuž nepříjemné pocity rychle ustoupí.
Přístroj disponuje dvěma hlavicemi, tudíž může najednou nasát a zamrazit tuk buď z jedné samostatné partie (např. břicho), nebo z párové oblasti (např. stehna či boky). V jeden den lze pak maximálně podstoupit 2 po sobě následující terapie (2×70 minut ošetření).
K ještě dokonalejšímu výsledku a výraznějšímu zeštíhlení určitě pomůže i zdravější jídelníček a omezení konzumace alkoholu. Lymfa potom tuk z těla snadněji vyloučí. Zdravou životosprávu však vnímejte jako doporučení, rozhodně to není nařízení. Efekt zeštíhlení by se měl dostavit tak jako tak.
Doporučujeme v den ošetření sport vynechat, aby měl organismus čas na regeneraci. Avšak záleží na konkrétním fyzickém i psychickém stavu každého klienta. Pokud se cítíte po všech stránkách dobře, nic vám ve fyzické aktivitě ještě tentýž den nebrání.
Za kontraindikaci považujeme jakékoliv vážné onemocnění a samozřejmě akutní zánětlivé stavy v místě bradavek nebo v jejich blízkosti. Klientky také vždycky upozorňujeme na fakt, že kvůli přerušení části mlékovodů během zákroku existuje do budoucna i riziko nemožnosti kojení. Po zákroku může zůstat i zhoršená citlivost bradavek až jejich necitlivost.
Každá klientka by měla být před operací samozřejmě v celkově dobré fyzické i psychické kondici a zároveň musí před zákrokem podstoupit komplexní předoperační vyšetření.
Při plastice vpáčených bradavek lékař přerušuje vazivové pruhy, které táhnou bradavku dovnitř prsu. Tím se skutečně může část mlékovodů přerušit a klientka by pak kvůli tomu do budoucna přišla o možnost kojení. Není to však pravidlem a lékař se vždycky snaží, aby klientku o možnost kojení zákrokem nepřipravil. Na možné riziko však naše klientky pokaždé upozorňujeme.
Mezi další možnosti patří například intenzivní pulzní světlo Lumecca (IPL fotorejuvenace), resurfacing, mikrojehličková radiofrekvence, výplňové materiály na bázi kyseliny hyaluronové a botulotoxinu, mikrojehličkování – mezoterapie nebo plazmaterapie – omlazení buněk vlastní krevní plazmou. Nejlepší je se o všem poradit přímo s lékařem a společně vybrat to nejlepší řešení.
Po proceduře je potřeba nosit speciální kompresní masku, která vypadá trochu jako ohlávka. První 2 dny doporučujeme masku nosit nepřetržitě, poté stačí pouze na noc po dobu 2 týdnů.
Pokud hledáte méně invazivní zákrok, než je přímo plastika čela, provádíme také tyto zákroky: Lifting pomocí nití (mezonitě), který pokožku vypne na 2–3 roky. Minilift, který je vhodný především k odstranění počátečních známek stárnutí. Aplikace botulotoxinu efektivně odstraňující vrásky, pro dosažení dlouhodobého efektu je nutné proceduru opakovat. Ošetření pleti mikrojehličkovou radiofrekvencí.
Čelo lze zvýšit endoskopickou operací s posunutím kůže na čele. Tím dojde i ke zvýšení obočí. Řezy jsou při tomto zákroku ve vlasech, a tak vlastně nejsou vidět. Před zákrokem je však důležitá konzultace s lékařem. Ten odborně posoudí, zdali by taková operace byla pro klienta vhodná.
Efekt plastické operace čela a obočí je dlouhodobý, přetrvává 5–10 let. Je však nutné počítat s tím, že pokožka neustále pracuje. S přibývajícím věkem proto může dojít k opětovnému poklesu čela a obočí.
V místě řezů může dojít k nepatrnému úbytku vlasů nebo mohou být vlasy po nějakou dobu řidší. Jejich klasický růst se však v průběhu několika týdnů až měsíců po operaci přirozeně obnoví.
Zákrok se provádí v celkové anestezii, avšak přímý browlift lze provést i v lokální anestesii. Po operaci se objevují mírné otoky a krevní podlitiny. Vzhledem ke gravitaci se pak modřinky můžou posunout níže do oblasti očí a tváře. Modřinky však vymizí zhruba do 14 dnů.
Riziková znaménka vždy řešíme excizí, tedy jejich chirurgickým vyříznutím, a také je vždy posíláme na histologii. Neškodné výrůstky a znaménka, u kterých neexistují žádná zdravotní rizika, odpařujeme erbiovým laserem.
Browlift může být spojen s určitým pooperačním nepohodlím a bolestí, ale nic, co bychom nebyli schopni minimalizovat pomocí běžných analgetik.
Ano. Takovou kombinaci zákroků provádíme poměrně často.
Efekt plastické operace čela a obočí je dlouhodobý, přetrvává 5–10 let. Je však nutné počítat s tím, že pokožka neustále pracuje. S přibývajícím věkem proto může dojít k opětovnému poklesu čela a obočí.
Bohužel ne. Abychom operaci mohli provést, musí být pokožka zcela zdravá, tedy bez hnisavých ložisek a kožních onemocnění.
V místě řezů může dojít k nepatrnému úbytku vlasů nebo mohou být vlasy po nějakou dobu řidší. Jejich obvyklý růst se však v průběhu několika týdnů až měsíců po operaci přirozeně obnoví.
Jednoznačně ano. S odstupem času doporučujeme našim klientům dodatečné ošetření malých jizviček a vrásek v obličeji metodami, které na klinice provádějí naše korektivní dermatoložky. Pro dokonalý výsledek nejčastěji nabízíme výplně kyselinou hyaluronovou nebo aplikaci botulotoxinu, velmi často také různá laserová ošetření. Browliftem se totiž vypne horní část obličeje, ale prostředek a spodní část tváře zůstávají v podstatě nezměněné. Právě proto je posléze ideální zamířit i k dermatologovi.
Určitě doporučujeme jedině laser. Je k tělu šetrnější a umožňuje ošetřit kůži tak, aby tetování pokud možno nezanechalo žádné stopy. Po zbroušení kůže budete mít jizvu.
Vždy záleží na pigmentu, stáří nebo kvalitě permanentního make-upu. Na možnostech se nejlépe dohodnete s ošetřujícím lékařem. Komplikovanější to může být například při odstraňování nepovedené kontury rtů. Pigmenty, které se na kontury používají, většinou obsahují oxidy železa. Ty po laserovém impulsu reagují zčernáním. Před odstraňováním permanentní kontury rtů proto vždy provádíme test jedním pulzem, abychom se přesvědčili, že nedojde k nežádoucí reakci. Pokud permanentní make-up železo obsahuje, můžeme ho odstranit opakovanou a šetrnou vaporizací (odpařením). Při této metodě je však více pravděpodobná tvorba jizvičky.
Odstranění tetování nebo laserové odstranění pigmentace tímto typem laseru nabízíme pouze na klinice v Praze a v Brně.
Počet opakování laserového ošetření záleží na tom, kolik pigmentu je pod kůží nebo jak je tetování staré a kvalitní. Lékař musí pečlivě vyvažovat sílu impulsů tak, aby byly účinné a přitom aby se po ošetření kůže dobře hojila. Pokud se má tetování nebo pigmentace zcela ztratit, rozhodně je nutné ošetření laserem několikrát zopakovat. V případě odstranění tetování se jedná o 3–8 terapií v intervalu 6 týdnů.
Zákrok je díky tumescentnímu roztoku zcela bezbolestný. Na začátku klienti obvykle cítí jen samotné napouštění roztoku do podkoží, ve fázi odsávání tuku je již vše znecitlivěné a klienti necítí vůbec nic. Anestetikum v podkoží účinkuje ještě několik hodin po operaci.
Množství odsátého tuku se neurčuje na kilogramy, ale na mililitry. Závisí na celkové hmotnosti klienta a velikosti problematické partie. Při zákroku se vždy snažíme odstranit maximum podkožního tuku.
Nejen po liposukci je samozřejmě důležité hlídat si energetický příjem a výdej. Metabolismus v těle zůstává po zákroku stejný jako před zákrokem. Pokud bude energetický příjem vyšší, začne se však tuk ukládat prioritně do míst, kde liposukce provedena nebyla. Například po liposukci břicha se tuk může více ukládat do boků apod. Liposukcí se v problematické oblasti zredukuje počet tukových buněk, nicméně jejich určitý počet musí v oblasti zůstat, aby byla postava symetrická.
Kompresní prádlo slouží jako bandáž, která napomáhá správnému hojení a snížení pooperačního otoku. Elastické prádlo stáhne ošetřovanou oblast a sníží bolest ve fázi hojení po zákroku, navíc pomůže k lepšímu a rychlejšímu přihojení kůže k podkoží – podpoří tedy i celkové zpevnění oblasti po liposukci.
Tumescentní roztok je směsí adrenalinu a anestetika. Díky adrenalinu nedochází při zákroku ke ztrátě krve a díky anestetiku je liposukce téměř bezbolestná. Většina roztoku se při zákroku spolu s tukem odsaje, zbytek se sám vyloučí v prvních dnech po liposukci.
Při liposukci v lokální anestezii dojde k znecitlivění jen problematické oblasti. Klient je v průběhu zákroku plně při vědomí a může s lékařem komunikovat a spolupracovat. Lékař si může klienta dobře polohovat nebo třeba postavit, aby zhodnotil výsledek odsátí tuku. Po lokální anestezii navíc není nutná hospitalizace na klinice a rekonvalescence po zákroku je celkově kratší.
Po liposukci se doporučuje nejméně na dva týdny až měsíc omezit fyzickou aktivitu.
Po liposukci budete mít zhruba 0,5cm jizvičky, které se nešijí, pouze se překrývají náplastí a do jednoho roku od ošetření zcela splynou s kůží.
Zákrok je díky tumescentnímu roztoku zcela bezbolestný. Na začátku klienti obvykle cítí jen samotné napouštění roztoku do podkoží, ve fázi odsávání tuku je již vše znecitlivěné a klienti necítí vůbec nic. Anestetikum v podkoží účinkuje ještě několik hodin po operaci.
Množství odsátého tuku se neurčuje na kilogramy, ale na mililitry. Závisí na celkové hmotnosti klienta a velikosti problematické partie. Při zákroku se vždy snažíme odstranit maximum podkožního tuku.
Užívání léku na ředění krve je bohužel kontraindikací k zákroku. Tento lék se nesmí užívat již týden před plánovaným zákrokem. Záleží tak na vašem hematologovi, zda povolí vysazení tohoto léku alespoň na 14 dní (týden před zákrokem a týden po zákroku), aniž by vás to ohrozilo.
Nejen po liposukci je samozřejmě důležité hlídat si energetický příjem a výdej. Metabolismus v těle zůstává po zákroku stejný jako před zákrokem. Pokud bude energetický příjem vyšší, začne se však tuk ukládat prioritně do míst, kde liposukce provedena nebyla. Například po liposukci břicha se tuk může více ukládat do boků apod. Liposukcí se v problematické oblasti zredukuje počet tukových buněk, nicméně jejich určitý počet musí v oblasti zůstat, aby byla postava symetrická.
Kompresní prádlo slouží jako bandáž, která napomáhá správnému hojení a snížení pooperačního otoku. Elastické prádlo stáhne ošetřovanou oblast a sníží bolest ve fázi hojení po zákroku, navíc pomůže k lepšímu a rychlejšímu přihojení kůže k podkoží – podpoří tedy i celkové zpevnění oblasti po liposukci.
Tumescentní roztok je směsí adrenalinu a anestetika. Díky adrenalinu nedochází při zákroku ke ztrátě krve a díky anestetiku je liposukce téměř bezbolestná. Většina roztoku se při zákroku spolu s tukem odsaje, zbytek se sám vyloučí v prvních dnech po liposukci.
Při liposukci v lokální anestezii dojde k znecitlivění jen problematické oblasti. Klient je v průběhu zákroku plně při vědomí a může s lékařem komunikovat a spolupracovat. Lékař si může klienta dobře polohovat nebo třeba postavit, aby zhodnotil výsledek odsátí tuku. Po lokální anestezii navíc není nutná hospitalizace na klinice a rekonvalescence po zákroku je celkově kratší.
Po liposukci se doporučuje nejméně na dva týdny až měsíc omezit fyzickou aktivitu.
Po liposukci budete mít zhruba 0,5cm jizvičky, které se nešijí, pouze se překrývají náplastí a do jednoho roku od ošetření zcela splynou s kůží.
V podstatě ano. Jedině pokud je vaše kůže váhou tukové tkáně až příliš uvolněná, může být kvůli jejímu většímu přebytku přihojování ke spodní části brady ztíženo. V takovém případě se pak na spodní části brady občas objeví příčné „varhánky“ nebo kožní převisy. Před zákrokem ale lékař stav kůže zhodnotí a seznámí vás s možným rizikem komplikací, případně vám doporučí jiný typ zákroku.
Užívání léku na ředění krve je bohužel kontraindikací k zákroku. Tento lék se nesmí užívat již týden před plánovaným zákrokem. Záleží tak na vašem hematologovi, zda povolí vysazení tohoto léku alespoň na 14 dní (týden před zákrokem a týden po zákroku), aniž by vás to ohrozilo.
Ano, kyselinu hyaluronovou na klinice hojně využíváme například pro zvětšení rtů. Velmi dobře slouží také při mezoterapii – ošetření, při kterém dodáváme koktejl výživných látek s touto kyselinou v malých kapkách přímo do podkoží.
Bolestivost je individuální. Navíc si u nás můžete vybrat výplň, která už anestetikum obsahuje. K aplikaci používáme drobné jehly a kanylky, takže ošetření není nijak invazivní. V mnoha případech proto není znecitlivění ani potřeba. Vždy záleží na vašem rozhodnutí.
Nejviditelnější efekt si budete užívat přibližně půl roku a více. Nejčastěji proceduru opakujeme po 8–12 měsících, tedy po roce.
S žádnými negativními efekty jsme se na klinice dosud nesetkali.
Ano, odstranění vrásek je populární také u pánů.
Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní, a tak její aplikace není nijak nebezpečná. Procedura není vhodná jen tehdy, když v místě ošetření probíhá nějaké akutní kožní onemocnění, například máte opar nebo ekzém. Na rozdíl od botulotoxinu však aplikaci výplní kyselinou hyaluronovou můžete podstoupit například i v těhotenství.
Po aplikaci výplní kyselinou hyaluronovou uvidíte první změnu k lepšímu prakticky okamžitě. V následujících dnech se efekt navyšuje. Finálního výsledku se zpravidla dočkáte v průběhu 1–2 týdnů po ošetření.
Ano, mezoterapie vlasové pokožky je účinná prevence i léčba napomáhající mimo jiné růstu nových vlasů. Protokoly vlasové mezoterapie se však liší od klasické anti-aging mezoterapie obličeje, dekoltu, krku a hřbetů rukou.
Ano. Důležité živiny podporují tvorbu kolagenu a elastinu, látek zodpovědných za elasticitu pokožky. Jak stárneme, těchto látek v kůži přirozeně ubývá. Mezoterapie nabízí možnost, jak tyto blahodárné a tělu přirozené látky opět do pleti navrátit.
Bezprostředně po zákroku pokožka bývá mírně začervenalá, mírně oteklá a citlivější, mohou být viditelné vpichy či modřinky. Mezi 1–3 dny dochází k rekonvalescenci.
Ideálním řešením může být liposukce. Vhodnou metodu s vámi vybere naše odborná konzultantka na liposukce během bezplatné a nezávazné osobní konzultace.
Ano, po zákroku budete nosit kompresivní ohlávku, a to asi po dobu 14 dnů. Přesnou dobu vám lékař poví na kontrole. Záleží totiž na tom, jak rychle se budete po zákroku hojit.
Lékař vede řez pod hranou brady, kde je 5cm jizvička nejméně viditelná. Její zhojení navíc můžeme následně korigovat laserem – ten ji celkově zjemní a vyhladí.
Liposukce odstraní podkožní tuk z dané partie natrvalo. Doporučíme vám ale dodržovat správnou životosprávu, aby se nezačal ukládat v jiné oblasti.
Ano, pokud liposukcí zeštíhlujeme jen jednu partii, provádíme zákrok jen v lokální anestezii. Není tedy nutné, abyste pak zůstávali přes noc na klinice, a prakticky ihned po zákroku odcházíte domů.
Pokud klinické vyšetření ukáže, že se jedná o znaménko, které lze odstranit laserem, a ne chirurgicky, pak ano. Ošetření laserem totiž znaménko odpaří. Na druhou stranu po něm bohužel není možné histologické vyšetření.
Jestliže ze zdravotních důvodů nesnese odstranění znaménka odklad, pak odstraňujeme znaménka i těhotným a kojícím ženám. Odstranění znaménka v takovém období ale standardně nedoporučujeme.
Ano, excizí odstraňujeme i tukové bulky a bradavice.
Ano, ke korekci jizev používáme různé metody a lékař vám při osobní konzultaci doporučí tu nejvhodnější. Používáme ošetření erbiovým laserem, ošetření CO2 laserem, aplikaci kortikoidů, radiofrekvenční ošetření eMatrix, Vbeam laser, IPL ošetření, aplikaci výplní na bázi kyseliny hyaluronové.
Při neckliftu vede lékař dva kratší řezy za ušima a jeden drobný pod bradou. Jedná se o relativně skrytá místa, takže jizvy po operaci nejsou téměř patrné, pro nezaujatého pozorovatele jsou neviditelné, zejména při správné pooperační péči o jizvy – promašťování a tlaková masáž.
Koncem druhého týdne po operaci je již operovaná oblast bez větších otoků a modřin. Rekonvalescence je velmi individuální, někteří pacienti se už po dvou týdnech kompletně zhojí.
Ošetření je vhodné téměř pro všechny. Nejsou s ním spojené žádné nežádoucí účinky ani žádná rekonvalescence. Ošetření se však nedoporučuje těhotným nebo kojícím ženám.
Ošetření je vhodné téměř pro všechny. Nejsou s ním spojené žádné nežádoucí účinky ani žádná rekonvalescence. Ošetření se však nedoporučuje těhotným nebo kojícím ženám.
Ano. Nejmodernější liposukční technikou vhodnou pro většinu klientů zvažujících liposukci spolu s odstraněním zduřelé prsní žlázy v jednom zákroku je provedení laserové liposukce prsou.
Užívání léku na ředění krve je bohužel kontraindikací k zákroku. Tento lék se nesmí užívat již týden před plánovaným zákrokem. Záleží tak na vašem hematologovi, zda povolí vysazení tohoto léku alespoň na 14 dní (týden před zákrokem a týden po zákroku), aniž by vás to ohrozilo.
Po liposukci je důležité si hlídat svůj energetický příjem a výdej. Metabolismus zůstává i po zákroku stejný jako před ním. Pokud ovšem bude váš energetický příjem vyšší, začne se vám tuk ukládat prioritně do míst, kde liposukce provedena nebyla. Například po liposukci prsou se tuk může více ukládat do břicha. Liposukcí se v problematické oblasti zredukují tukové buňky, nicméně jejich určitý počet musí v oblasti zůstat, aby byla zachována symetrie postavy.
Nejvhodnější druh liposukce vám na klinice pomůže vybrat odborná konzultantka. Konzultace s ní je bezplatná a zcela nezávazná (platí pouze pro Brno a Ústí nad Labem). Pokud chcete zákrok konzultovat přímo s plastickým chirurgem, je to také možné. Za konzultaci s ním zaplatíte 1000 Kč, ale v případě stanovení závazného termínu liposukce a jejího podstoupení vám cenu zákroku o tuto částku ponížíme.
Po liposukci budete mít zhruba 0,5cm jizvičky, které se nešijí, pouze se překrývají náplastí. Do jednoho roku od ošetření navíc splynou s kůží.
Užívání léku na ředění krve je bohužel kontraindikací k zákroku. Tento lék se nesmí užívat již týden před plánovaným zákrokem. Záleží tak na vašem hematologovi, zda povolí vysazení tohoto léku alespoň na 14 dní (týden před zákrokem a týden po zákroku), aniž by vás to ohrozilo.
Pokud se rozhodnete liposukcí ošetřit oblast tzv. banánků, tedy místa těsně pod rýhou mezi zadkem a zadním stehnem (tzv. dolní gluteální rýha), může po zákroku dojít k jejímu prohloubení. Při nadměrném odstranění tukových polštářů z této oblasti může velký gluteální sval ztratit oporu. Tím by došlo k vyvěšení hýždí a k převisu přes horní zadní stehno. S přáním ošetřit právě tuto oblast na zadečku se však setkáváme spíše výjimečně a s možnými komplikacemi s tím spojenými rovněž opravdu zřídka.
Užívání léku na ředění krve je bohužel kontraindikací k zákroku. Tento lék se nesmí užívat již týden před plánovaným zákrokem. Záleží tak na vašem hematologovi, zda povolí vysazení tohoto léku alespoň na 14 dní (týden před zákrokem a týden po zákroku), aniž by vás to ohrozilo.
Nejen po liposukci je samozřejmě důležité hlídat si energetický příjem a výdej. Metabolismus v těle zůstává po zákroku stejný jako před zákrokem. Pokud bude energetický příjem vyšší, začne se však tuk ukládat prioritně do míst, kde liposukce provedena nebyla. Například po liposukci břicha se tuk může více ukládat do boků apod. Liposukcí se v problematické oblasti zredukuje počet tukových buněk, nicméně jejich určitý počet musí v oblasti zůstat, aby byla postava symetrická.
Kompresní prádlo slouží jako bandáž, která napomáhá správnému hojení a snížení pooperačního otoku. Elastické prádlo stáhne ošetřovanou oblast a sníží bolest ve fázi hojení po zákroku, navíc pomůže k lepšímu a rychlejšímu přihojení kůže k podkoží – podpoří tedy i celkové zpevnění oblasti po liposukci.
Při liposukci v lokální anestezii dojde k znecitlivění jen problematické oblasti. Klient je v průběhu zákroku plně při vědomí a může s lékařem komunikovat a spolupracovat. Lékař si může klienta dobře polohovat nebo třeba postavit, aby zhodnotil výsledek odsátí tuku. Po lokální anestezii navíc není nutná hospitalizace na klinice a rekonvalescence po zákroku je celkově kratší.
Po liposukci budete mít zhruba 0,5cm jizvičky, které se nešijí, pouze se překrývají náplastí a do jednoho roku od ošetření zcela splynou s kůží.
Užívání léku na ředění krve je bohužel kontraindikací k zákroku. Tento lék se nesmí užívat již týden před plánovaným zákrokem. Záleží tak na vašem hematologovi, zda povolí vysazení tohoto léku alespoň na 14 dní (týden před zákrokem a týden po zákroku), aniž by vás to ohrozilo.
Vodní liposukci zatím provádíme pouze na naší klinice v Praze a Ústí nad Labem.
Kompresní prádlo slouží jako bandáž, která napomáhá správnému hojení a snížení pooperačního otoku. Elastické prádlo stáhne ošetřovanou oblast a sníží bolest ve fázi hojení po zákroku, navíc pomůže k lepšímu a rychlejšímu přihojení kůže k podkoží – podpoří tedy i celkové zpevnění oblasti po liposukci.
Po liposukci budete mít zhruba 0,5cm jizvičky, které se nešijí, pouze se překrývají náplastí a do jednoho roku od ošetření zcela splynou s kůží.
Užívání léku na ředění krve je bohužel kontraindikací k zákroku. Tento lék se nesmí užívat již týden před plánovaným zákrokem. Záleží tak na vašem hematologovi, zda povolí vysazení tohoto léku alespoň na 14 dní (týden před zákrokem a týden po zákroku), aniž by vás to ohrozilo.
Morpheus8 může efektivně přispět k prevenci projevů stárnutí pleti tím, že stimuluje produkci kolagenu a elastinu, zpevňuje pokožku a zlepšuje její texturu a tón. Pravidelné ošetření a kombinace s dalšími preventivními opatřeními mohou přispět k dlouhodobějšímu a mladistvějšímu vzhledu pleti.
Ano. Podporuje tvorbu kolagenu a elastinu, látek zodpovědných za elasticitu pokožky. Jak stárneme, těchto látek v kůži přirozeně ubývá. Mikrojehličková radiofrekvence nabízí způsob, jak tyto omlazující procesy v pokožce znovu nastartovat.
Ano, pokožka může být po ošetření Morpheus8 zarudlá, což je běžná reakce na mikrojehličkování a radiofrekvenční energii. Zarudnutí je obvykle dočasné a může trvat několik hodin až několik dní, v závislosti na citlivosti pokožky a rozsahu ošetření.
Přemýšlíte o zákroku na naší klinice?
Objednejte se na nezávaznou konzultaci se zkušeným lékařem.